Pozrite si, aké pravidlá platia od dnes pri vstupe na Slovensko

NETKY.SK • 9 Júl 2021, 13:17 • 2 min
Pozrite si, aké pravidlá platia od dnes pri vstupe na Slovensko

BRATISLAVA – Od piatka (9. júla) platia pri vstupe na územie Slovenska nové pravidlá. Zmeny v cestovateľskom semafore sú zapracované v novej vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR.

slovakia

left justify in out

Pri vstupe na naše územie zo zahraničia už nebude rozhodujúce, z akej krajiny ľudia prichádzajú, ale to, či sú zaočkovaní alebo nie. Naďalej zostáva povinná registrácia cez formulár eHranica a niektorí sa nevyhnú aj karanténe. 

 

Povinná registrácia v eHranici

Určité výnimky majú pendleri, deti, či osoby žijúce v prihraničných oblastiach. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Zaočkovaná osoba sa pri príchode zo zahraničia okrem COVID-preukazu EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku môže preukazovať aj potvrdeniami z iných krajín

 

Podmienkou je, aby toto potvrdenie bolo v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku. Osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica, prvá registrácia platí nasledujúcich šesť mesiacov.

 

Mohlo by vás zaujímať: Pokiaľ ste plne zaočkovaní, po návrate z dovolenky vás nečaká žiadna karanténa

 

Nezaočkované osoby čaká povinná karanténa

Nezaočkovaná osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica pri každom návrate zo zahraničia. Po príchode je povinná zostať v karanténe, ktorá sa pri bezpríznakovom priebehu končí dovŕšením 14. dňa.

 

Karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné vykonať najskôr na piaty deň. Test je v tomto prípade hradený štátom.

 

Na PCR vyšetrenie bude osoba objednaná automaticky po registrácii v eHranici. Ak na územie Slovenska vstupujú zaočkované aj nezaočkované osoby letecky, musia pred vstupom zároveň vyplniť formulár TU.
 

Prečítajte si tiež: Po príchode na Slovensko sa budú musieť do ehranice registrovať aj zaočkované osobytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies