Požiar si vynútil čiastočnú evakuáciu letoviska na polostrove Atos

NETKY.SK • 9 August 2012, 12:14 • 2 min
Požiar si vynútil čiastočnú evakuáciu letoviska na polostrove Atos

Požiar si vynútil čiastočnú evakuáciu letoviska na polostrove Atos - Svet Veľký lesný požiar v severnom Grécku si dnes vynútil čiastočnú evakuáciu prímorskej dediny a zároveň letoviska Uranupoli na polostrove Atos, ktorý je súčasťou polostrova Chalkidiki.

slovakia

left justify in out

img

Veľký lesný požiar v severnom Grécku si dnes vynútil čiastočnú evakuáciu prímorskej dediny a zároveň letoviska Uranupoli na polostrove Atos, ktorý je súčasťou polostrova Chalkidiki. Informovali o tom grécke úrady.
      Hasičský zbor vo vyhlásení uviedol, že starších ľudí a ďalšie skupiny bezbrannejších osôb odviezli z Uranupoli už v skorých ranných hodinách a dopravili ich na neďalekú pláž.
      Požiar vypukol v stredu a poškodil aj niekoľko domov v susednej mníšskej republike na polostrove Atos. Škody na tamojších kláštoroch neboli zatiaľ hlásené, napísala agentúra AP.
      Poloautonómna mníšska republika pod vládou Grécka, Hora Atos, je zaujímavá tým, že tam ženy a samice zvierat nemajú povolený vstup už približne 1000 rokov.
      Menšie požiare horia tiež v južnom Grécku. Krajinu trápi vlna horúčav.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies