Povstalci útočili v Aleppe jedovatým plynom, tvrdia štátne médiá

NETKY.SK • 30 Október 2016, 15:30 • 2 min
Povstalci útočili v Aleppe jedovatým plynom, tvrdia štátne médiá

ALEPPO - Dovedna 36 ľudí sa začalo dusiť po útoku jedovatým plynom na vládou kontrolovanú štvrť v sýrskom meste Aleppo.

slovakia

left justify in out

Podľa agentúry Reuters o tom dnes informovali sýrske štátne médiá, ktoré z útoku obvinili povstalcov. Tí obvinenia popreli a označili za klamstvo.

 

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) potvrdilo správy o dusení sa vojakov sýrskej vlády, avšak neuviedlo, či bolo príčinou použitie jedovatého chlóru.

 

Sýrska agentúra SANA informovala, že rakety vypálené povstalcami, ktoré zasiahli vládou kontrolovanú štvrť Hamdaníja na západe Aleppa, obsahovali jedovatý plyn. Sýrska štátna televízia zase citovala riaditeľa nemocnice v Aleppe, podľa ktorého sa v dôsledku ostreľovania plynným chlórom začalo dusiť 36 osôb.

 

Vedenie hnutia Fastakim, jednej z povstaleckých frakcií pôsobiacich v Aleppe, správu o útoku chlórom poprelo a označilo za lož.

 

Povstalecké skupiny v Aleppe spustili uplynulý piatok rozsiahlu ofenzívu s cieľom prelomiť blokádu východnej časti mesta, ktorá je od leta obkľúčená jednotkami sýrskej armády a jej spojencov. Na protiútoku sa zúčastňuje množstvo skupín vrátane povstalcov bojujúcich pod zástavou Slobodnej sýrskej armády (FSA), ale aj islamistických militantov.

 

Aleppo bolo pred vojnou najľudnatejším mestom Sýrie. Vojenský konflikt ho rozdelil na dve časti, pričom západnú ovládajú vládne sily a východnú povstalci, ktorých vládne sily a ich spojenci obkľúčili počas uplynulého leta.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies