Posunuli termín registrácie seniorov na odmenu za očkovanie

NETKY.SK • 30 December 2021, 16:51 • 2 min
Posunuli termín registrácie seniorov na odmenu za očkovanie

BRATISLAVA - Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) uviedol na štvrtkovej tlačovej konferencii, že všetky tri termíny pre ľudí vo veku 60 plus posúvajú približne o dva týždne.

slovakia

left justify in out

„Netreba sa teda zaregistrovať do konca tohto roka, ale termín sa posúva do 15. januára 2022. Takisto aj termín, dokedy sa treba najneskôr zaočkovať, sa posúva z 15. januára na 31. januára 2022. Posledný termín sa týkal jednodávkovej očkovacej látky. Pôvodne sa mali preočkovať posilňujúcou dávkou do 1. marca, termín sa posúva na 15. marca 2022,“ povedal Matovič.

 

 

Zároveň kritizoval tempo očkovania, čo bol aj hlavný dôvod, prečo posúvajú termíny. Očkovanie je podľa neho zorganizované pomaly. „V situácii, keď tu 50 000 ľudí nemá pridelený termín a očkujeme tempom 6 000 ľudí denne, považujeme to za rozumný a ústretový krok voči ľuďom z kategórie 60 plus,“ pokračoval.

 

Prečítajte si tiež: Vláda predĺžila testovanie zamestnancov

 

Matovič žiada Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, aby zvýšilo svoju snahu rýchlo očkovať seniorov vo veku 60 plus. „Dôrazne žiadam MZ, aby zabezpečilo vo všetkých očkovacích centrách prioritné očkovanie seniorov. Chcel by som aj vyzvať, aby zabezpečilo v NCZI, aby boli seniori uprednostnení pri prideľovaní termínov,“ dodal.

 

img

 

Možno vás zaujme: Izrael mení stratégiu v boji proti variantu omikron

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies