Poľsko hlási prvý prípad opičích kiahní!

NETKY.SK • 10 Jún 2022, 15:39 • 2 min
Poľsko hlási prvý prípad opičích kiahní!

VARŠAVA – Prvý prípad opičích kiahní, ktoré sa šíria vo svete niekoľko týždňov, zistili aj v Poľsku, informoval v piatok minister zdravotníctva Adam Niedzielski. Správu priniesla poľská tlačová agentúra PAP.

slovakia

left justify in out

Toto pomerne zriedkavé nákazlivé ochorenie sa vyskytuje väčšinou v krajinách strednej a západnej Afriky a spôsobuje ho vírus, ktorý patrí do tej istej rodiny vírusov ako pravé kiahne. Vírus opičích kiahní je však oveľa menej nebezpečný a nákazlivý než jeho smrtiaci príbuzný.

 

Niedzielski v piatok povedal, že Poľsko zistilo desať podozrivých prípadov a zatiaľ bol jeden potvrdený ako prípad opičích kiahní. „Desiaty jún je deň, kedy sme zistili prvý prípad,“ dodal minister. Hovorca ministerstva zdravotníctva Wojciech Andrusiewicz informoval, že pacient je v izolácii v nemocnici.

 

 

Neskôr v piatok prišlo oznámenie, že pacienta liečia v Nemocnici infekčných chorôb v hlavnom meste Varšava. Medzi prejavmi opičích kiahní je napríklad horúčka, bolesť hlavy a vyrážky. Prípady tohto ochorenia sa v súčasnosti objavujú v západnej Európe, v Spojených štátoch, Kanade a v Austrálii.

 

Možno vás zaujme: Na Srí Lanke môže vypuknúť závažná humanitárna krízatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies