Polovica Slovenska bola minulý týždeň bez tragickej nehody

NETKY.SK • 27 August 2012, 11:33 • 2 min
Polovica Slovenska bola minulý týždeň bez tragickej nehody

Polovica Slovenska bola minulý týždeň bez tragickej nehody - Krimi Následkom dopravných nehôd prišlo minulý týždeň o život deväť ľudí. Išlo o šesť vodičov a spolujazdcov, dvoch motocyklistov a jedného chodca.

slovakia

left justify in out

imgNásledkom dopravných nehôd prišlo minulý týždeň o život deväť ľudí. Išlo o šesť vodičov a spolujazdcov, dvoch motocyklistov a jedného chodca. Bez smrteľnej nehody bola polovica Slovenska. Nikto nezahynul v Trenčianskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji.
      Celkovo došlo minulý týždeň k 277 dopravným nehodám, čo je v porovnaní s rovnakým týždňom v roku 2011 o 29 nehôd menej. Od začiatku tohto roka do nedele (26.8.) eviduje polícia celkom 8656 dopravných nehôd, čo je o 1013 menej ako v rovnakom období minulý rok. Do nedele bolo od začiatku roka aj menej usmrtených a ťažko zranených osôb. Kým v minulom roku prišlo o život pri dopravných nehodách 199 osôb, v tomto roku ich bolo o deväť menej. Na následky dopravných nehôd doposiaľ doplatilo životom 116 vodičov a spolujazdcov, 15 motocyklistov, 39 chodcov a 20 cyklistov.
      Počas letnej turistickej sezóny zaznamenala polícia od 1. júla 2194 dopravných nehôd, čo je o 156 menej ako v rovnakom období minulý rok. Pri týchto nehodách vyhaslo 51 ľudských životov, čo je o deväť menej ako v minulom roku.

Zdroj: TASR/PPZ SRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies