Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s tragédiou v Bratislave, pri ktorej zomrelo batoľa

NETKY.SK • 10 Máj 2021, 14:07 • 2 min
Polícia začala trestné stíhanie v súvislosti s tragédiou v Bratislave, pri ktorej zomrelo batoľa

BRATISLAVA - V súvislosti s tragédiou, ktorá sa stala v nedeľu (9. mája) popoludní na Legionárskej ulici v Bratislave, začal vyšetrovateľ Policajného zboru trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti. Po zaseknutí sa výťahu obytného domu v Bratislave zomrelo 3-mesačné dieťa. Žena bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice.

 

„Bratislavská polícia na prípade intenzívne pracuje. Vzhľadom na citlivosť prípadu nie je možné poskytnúť bližšie informácie. Prihliadnuc na fakt, že zverejňovanie detailov pre komerčné účely z priebehu vyšetrovania by mohlo ovplyvniť, respektíve zmariť celý proces vyšetrovania," uviedla polícia.


Ako informuje na sociálnej sieti Hasičský a záchranný zbor (HaZZ), bratislavských hasičov v nedeľu krátko po 15:30 hodine privolali k vyslobodeniu osôb z výťahu na Legionárskej ulici v Starom Meste.

 

 

„Po príchode na miesto udalosti zistili, že zo zatiaľ nezistených príčin ostala medzi výťahom a výťahovou šachtou zaseknutá osoba, pričom vo výťahu sa nachádzalo zranené batoľa, ktoré bolo ihneď odovzdané do starostlivosti Záchrannej zdravotnej služby (ZZS)," uviedli hasiči.

 

Zranenú osobu z priestoru vyslobodili a spolu s posádkou ZZS začali s okamžitou resuscitáciou, ktorá bola úspešná a ženu sa podarilo oživiť.

 

„Následne bola prevezená do nemocnice. Batoľa sa aj napriek veľkej snahe zasahujúcich zložiek oživiť nepodarilo," uzavrel HaZZ.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies