Polícia osloví viac ako 50 ľudí e-mailom, aby vyšetrila večierky

NETKY.SK • 10 Február 2022, 10:18 • 2 min
Polícia osloví viac ako 50 ľudí e-mailom, aby vyšetrila večierky

LONDÝN – Britská Metropolitná polícia (MPS) osloví prostredníctvom elektronickej pošty viac ako 50 ľudí v rámci vyšetrovania večierkov, ktoré sa v sídle britského premiéra na Downing Street 10 a na ulici Whitehall v Londýne uskutočnili v období lockdownu. TASR o tom informuje na základe správ stanice BBC, ktoré na svojej webovej stránke zverejnila v noci na štvrtok.

slovakia

left justify in out

Policajné vyšetrovanie s názvom Operation Hillman má za cieľ potvrdiť možne porušenie pandemických opatrení na 12. zhromaždeniach v ôsmich rôznych termínoch počas pandémie. Na niektorých z nich sa mal zúčastniť aj britský premiér Boris Johnson. MPS osloví osoby, ktoré sa údajne zúčastnili na týchto večierkoch. Večierky tejto kauzy známej ako partygate sa konali v období od mája 2020 do apríla 2021. Johnson a jeho manželka Carrie by tiež mali byť medzi vyšetrovanými osobami. Oslovené osoby musia podľa MPS na e-mail odpovedať v priebehu siedmich dní. Samotné poslanie e-mailu však ešte neznamená, že osobe bude udelená pokuta, pripomína polícia.

 

img

 

Vyšetrovanie Operation Hillman bolo spustené po tom, ako druhá tajomníčka britského úradu vlády Sue Grayová vo svojom vyšetrovaní potvrdila „zlyhanie vedenia a úsudku" na predmetných zhromaždeniach a svoje závery oznámila polícii. MPS takisto oznámila, že prehodnotí svoje rozhodnutie nevyšetrovať ďalšie zhromaždenie z 15. decembra 2020. Fotografia Johnsona na tomto zhromaždení sa nedávno objavila v britskej tlači, pripomína BBC. Na fotografii zverejnenej denníkom Daily Mirror je Johnson a traja jeho spolupracovníci v kostýmoch a fľaša šumivého vína.

 

img

 

Johnson v posledných týždňoch čelí kritike za večierky usporiadané počas lockdownu. Premiér v spojitosti s týmito zhromaždeniami čelí tlaku zo strany opozičných politikov i viacerých predstaviteľov svojej Konzervatívnej strany, aby odstúpil z funkcie.

 

Možno vás zaujme: Slováci tankujú za regulované ceny, čerpacím staniciam to prehlbuje problémytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies