Policajtom sa v rámci akcie Parketár podaril unikátny "úlovok"

NETKY.SK • 21 Júl 2022, 07:42 • 2 min
Policajtom sa v rámci akcie Parketár podaril unikátny "úlovok"

RAJKA - Policajti v rámci rozsiahlej akcie Parketár našli arzenál zbraní, aký nezaistili za posledných 25 rokov.

slovakia

left justify in out

Bratovi známeho MMA trénera, Dušanovi Škondričovi, pri raziách súvisiacich s akciou Parketár nezaistili len zbrane. V jeho dome, pripomínajúcom pevnosť, našli aj kilá výbušnín, šperky či luxusné autá. O detailoch akcie na tlačovej konferencii v Budapešti informovalo tamojšie vedenie polície spoločne so šéfom Slovenskej národnej kriminálnej agentúry.

 

Prehľadali sme tri Škondričove nehnuteľnosti v Rajke. Kvôli bezpečnosti sme museli povolať Protiteroristickú špeciálnu jednotku, ktorá pracovala 28 hodín. Počas prehliadky pyrotechnici a vyšetrovatelia zaistili 59 zbraní, 45-tisíc nábojov, 285 tlmičov a súčiastok zbraní, samopaly, pušky, aj ostreľovacie zbrane. V suteréne našli 5 kg TNT rozbušky, 2,5 kg výbušniny neznámeho pôvodu. Hodnota arzenálu na čiernom trhu presahuje pol miliardy forintov. Pôvod 28 zbraní je známy. Nemáme žiadne informácie o tom, že by zbrane pochádzali z Ukrajiny. Orgány vyšetrujú, odkiaľ zbrane pochádzajú a spolupracujú aj so zahraničím a s FBI," uviedol vedúci oddelenia maďarskej trestnej činnosti. 

 

Prečítajte si aj: Turecko je pripravené urobiť každý krok, aby pravda vyšla najavo

 

img

 

Členovia zločineckej skupiny, obvinení v rámci medzinárodnej policajnej akcie Parketár, doviezli od roku 2016 na Slovensko z Rakúska 100 kilogramov kokaínu.

 

Podľa riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Ľubomíra Daňka obvinení zabezpečovali v Rakúsku drogy od mexicko-rumunského kartelu. Pri zaisťovacej akcii policajti podľa neho okrem troch kíl kokaínu objavili aj pervitín a marihuanu. Ďalej zaistili hotovosť vo výške 300 000 eur, šesť luxusných áut, ale aj zlato, šperky a zbrane„Obvineným hrozí v prípade dokázania viny trest 20 až 25 rokov väzenia, prípadne doživotie," povedal Ďaňko.

 

Mohlo by vás zaujímať aj: Zelenský odmietnutý! Tieto štáty mu povedali nie

 

img

 

Slovan

 

Medzi obvinenými sú aj dvaja bratia, ktorí pôsobili vo futbalovom Slovane Bratislava. Starší z dvojice bol ešte vo štvrtok, 14. júla, v klube šéfom bezpečnosti. Mladší v minulosti pôsobil ako asistent trénera pri mladších ročníkoch. 

 

„Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava okamžite rozväzuje pracovný pomer s bezpečnostným manažérom klubu, ktorý bol v rámci medzinárodnej policajnej akcie Parketár spolu s ďalšími pätnástimi osobami obvinený zo závažnej trestnej činnosti,uviedol klub v oficiálnom stanovisku. Podľa klubu nie je pravda, že medzi obvinenými sú dvaja zamestnanci klubu. „Ide o jedného nášho, aktuálne už bývalého zamestnanca, ktorý pôsobil ako bezpečnostný manažér. Medzi obvinenými je aj jeho brat, ktorý ale už dlhší čas nepracuje v ŠK Slovan Bratislava," uviedol vo veci futbalový klub. 

 

 

Zo zdravotníctva: Pracuje na jedinom paliatívnom akútnom oddelení na Slovensku. Do parlamentu priniesla zákon, ktorý uľahčí život mnohým chorýmtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ida Zeleznikova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies