Policajti v Mexiku objavili 45 vriec s ľudskými pozostatkami

NETKY.SK • 1 Jún 2023, 12:00 • 2 min
Policajti v Mexiku objavili 45 vriec s ľudskými pozostatkami

GUADALAJARA - Polícia v meste Guadalajara v západomexickom štáte Jalisco počas pátrania po siedmich nezvestných mladých ľuďoch objavila 45 vriec s ľudskými pozostatkami.

slovakia

left justify in out

Polícia v meste Guadalajara v západomexickom štáte Jalisco počas pátrania po siedmich nezvestných mladých ľuďoch objavila 45 vriec s ľudskými pozostatkami. TASR správu prevzala v stredu z agentúry DPA.

 

Policajti v utorok v asi 40 metrov hlbokej rokline najskôr objavili vrece s časťami tiel patriacimi mužským aj ženským obetiam. Doteraz v oblasti našli 45 vriec so zvyškami tiel. Polícia vyšetruje zmiznutie siedmich pracovníkov call-centra v meste Zapopan. Úrady zatiaľ nepotvrdili, či objavené pozostatky patria nezvestným osobám, ktorí zmizli minulý týždeň.

 

Mexiko sužuje od začiatku takzvanej drogovej vojny v roku 2006 obrovská vlna násilia. Mimoriadne nebezpečná oblasť je štát Jalisco, kde pôsobí drogový kartel Jalisco Nová generácia (CJNG), jeden z najnásilnejších a najmocnejších v Mexiku. Podľa oficiálnych štatistík bolo v Mexiku v roku 2022 zabitých 31.936 ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies