Policajti pripomínajú ľuďom, aby nedávali na internet súkromné informácie

NETKY.SK • 19 Február 2020, 20:06 • 2 min
Policajti pripomínajú ľuďom, aby nedávali na internet súkromné informácie

BRATISLAVA - V rámci edukačnej kampane Nikdy nevieš, kto sa pozerá a Týždňa bezpečného internetu polícia pripomína mladým ľuďom aj všetkým ostatným používateľom internetu, aby na sociálnych sieťach o sebe nezverejňovali súkromné informácie, prípadne ich neposielali cudzím osobám.

slovakia

left justify in out

 

Všetko sa dá zneužiť

"V súčasnosti sa dá všetko zneužiť a z dobrého úmyslu sa môže stať veľkým problém," varujú policajti na svojej stránke na sociálnej sieti.

 

V novom, v poradí štvrtom edukačnom videu ukazujú, že mobily a sociálne médiá sú prítomné všade a ľudia medzi sebou prestávajú komunikovať.

 

"Uvedomujú si však, že čokoľvek, čo zverejňujú na sociálnych sieťach, sa dostáva k mase publika, ktoré nepoznajú? Páčilo by sa im, ak by ich všade prenasledovali, aj na obedy?" pýtajú sa.

 

Preventívna kampaň sa už realizuje na základných a stredných školách. Policajní preventisti so študentmi diskutujú o danej téme, vysvetľujú im videá a rozdávajú malé kartičky s textom "Nikdy nevieš, kto sa pozerá! Nezdieľaj svoje súkromie na internete!" ako pripomienku hesla celej kampane.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies