Aktualizácia: Policajti a hasiči aktuálne zasahujú pri obrovskom požiari v Bratislave! Neďaleko požiaru boli deti v detskom tábore

NETKY.SK • 16 August 2022, 16:20 • 2 min
Aktualizácia: Policajti a hasiči aktuálne zasahujú pri obrovskom požiari v Bratislave! Neďaleko požiaru boli deti v detskom tábore

BRATISLAVA – Na Peknej ceste v smere na Vinohrady horí porast a časť vinohradov veľkosti približne piatich hektárov.

slovakia

left justify in out

Aktualizácia 19:35 (16. augusta 2022) 

 

Policajti stále zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov na Peknej ceste v smere na Vinohrady v Bratislave. Niektoré úseky sú neprejazdné a nie je tam povolený ani vstup peších osôb. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Polícia približuje, že úseky, kam sa nesmie ísť, sú ulica Pod vtáčnikom – Strapcová ulica, Pekná cesta za starou tlačiarňou, Horská ulica - Jurská ulica a Račianska ulica (Gaštanový hájik).  
      

„Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," uviedli policajti. Na mieste požiaru sú podľa starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý vyše dve desiatky profesionálnych hasičov s ôsmimi kusmi techniky. Nasadený je vrtuľník. Pri hasení pomáhajú aj hasiči z obce Malinovo, z Trnavského kraja a dobrovoľní hasiči.
      

„Silný vietor pomáha šíriť plamene, na jednom mieste sa požiar podarí uhasiť, na druhom začne. Vďaka mimoriadnemu nasadeniu však hasiči dostávajú požiar pod kontrolu," povedal Kusý. Poukázal, že neďaleko požiaru boli deti v detskom tábore, nachádza sa tam škôlka a škola.
      

Kusý na sociálnej sieti poprosil ľudí, aby boli zodpovední, ostražití a dodržiavali zákaz zakladania ohňa v Bratislave. „Vzhľadom na aktuálne horúčavy a sucho zakladať ohne nesmieme ani na miestach, ktoré sú na to určené," poznamenal. Mestská časť Rača zároveň upozornila ľudí, aby si pre požiare v Bratislave zatvorili okná.

 

 

Pôvodný článok:

 

Úsek je neprejazdný. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Polícia zároveň upozornila vodičov, aby sa riadili jej pokynmi a využili alternatívne trasy. Hovorca bratislavského Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Štefan Koči priblížil, že hasiči momentálne zasahujú v Bratislave pri dvoch požiaroch.

 

img

 

Oheň vo vinohradoch ohlásili po 13:00 h na Horskej ceste v bratislavskej mestskej časti Rača. Zasahuje tam 24 hasičov s ôsmimi kusmi hasičskej techniky a členovia Dobrovoľného hasičského zboru Rusovce. 

 

img

 

„Pri požiari na Račianskej ulici, ktorý bol ohlásený pred 14:30 h, zasahuje 12 príslušníkov HaZZ a dva kusy hasičskej techniky, a tiež dobrovoľní hasiči z Rače a Záhorskej Bystrice,“ povedal Koči.

 

 

Možno vás zaujme: Lekári súhlasia s návrhom jasne nastaviť pravidlátwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies