Poisťovňa spočítala koľko by stály škody spôsobené v trilógii o Hobitovi

NETKY.SK • 10 December 2014, 15:03 • 2 min
Poisťovňa spočítala koľko by stály škody spôsobené v trilógii o Hobitovi

MNÍCHOV - V treťom dieli trilógie Hobit pod názvom Hobit: Boj piatich armád, ktorá do nemeckých kín vstúpi už vo štvrtok (11.12.) , toho bude zničeného viac než dosť. Poisťovnícky trh Stredozeme sa tak dostáva až na pokraj úplného kolapsu. Informovala o tom nemecká poisťovňa Allianz AG.

slovakia

left justify in out

Vzhľadom na blížiacu sa premiéru nechce Allianz prezradiť príliš veľa, preto v skratke uvádza niekoľko príkladov. Mimoriadne draho vyjde útok draka Smauga na morské mesto, ktorému padne za obeť odhadom 1200 drevených rodinných domov, 250 lodí, sídlo vlády a poplašná veža. Škody výrazne presiahnu 90 miliónov eur. 

 

Pri útoku dochádza aj k potopeniu vzácneho zlatého pokladu, ktorý sa však podľa názoru odborníkov bude dať znovu z morského dna zachrániť takmer za 100.000 eur. Nepríjemnosti spôsobilo zničenie historických šiat elfky Galadriel. Keďže išlo o neoceniteľne vzácny odev, riešením by bolo iba finančné vyrovnanie vo výške 85.000 eur.

 

Rozsah materiálnych škôd vyčíslili experti Allianz Nils Möckelmann a Andreas Hufgard v rámci projektu klientskeho časopisu pod názvom Schadenakte (škodový spis). Analyzujú fantazijné diela a snažia sa vypočítať sumu, ktorú by poisťovne museli za spôsobené škody vyplatiť. Obaja si pozreli všetky tri diely Hobita a presedeli v kine takmer osem hodín. Škody v celej trilógii vyčíslili presne na 671.714.844 eur. 

 

Došli pritom k záveru, že Stredozem nie je možné poistiť. "Po troch rozsiahlych škodách sa Allianz Versicherungs-AG rozhodla neponúkať rodine trpaslíkov žiadny ďalší poistný balík. Keďže sa už nenájde iná globálne podnikajúca finančná spoločnosť, ktorá by podobných exotov poistila, môžeme poistný trh Stredozeme považovať za skolabovaný," konštatujú experti Allianz. 

 

Najvyšší čarodejník Saruman Biely tak má dve alternatívy: buď môže poistný trh Stredozeme zoštátniť, alebo založiť poistné združenie fungujúce na princípe reciprocity. Otázka znie, či sa na to znepriatelené strany dajú nahovoriť. Nanešťastie J.R.R. Tolkien ponechal túto otázku nezodpovedanú.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies