Podvodníci sa snažili okradnúť naraz troch seniorov

NETKY.SK • 10 Marec 2023, 12:00 • 2 min
Podvodníci sa snažili okradnúť naraz troch seniorov

BARDEJOV - Polícia v Bardejove zaznamenala vo štvrtok (9. 3.) hneď tri prípady, keď sa páchatelia snažili okradnúť seniorov. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že v jednom prípade boli podvodníci úspešní.

slovakia

left justify in out

Ligdayová uviedla, že 77-ročnú Bardejovčanku krátko po 14. hodine telefonicky kontaktovala neznáma žena, rozprávala po česky a predstavila sa ako kuriér. Seniorke povedala, že má pre ňu zásielku, ktorú jej o chvíľu doručí. "Dôchodkyňa oponovala, že ona si žiaden balík neobjednala. Hovor bol rýchlo ukončený. Neskôr jej volal neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt, a povedal, že v banke bol zaznamenaný pokus o výber peňazí z jej účtu vo výške 12.000 eur. Vypytoval sa Bardejovčanky, koľko má na účte peňazí a koľko doma. Keď zistil, že má doma hotovosť len 50 eur, hovor rýchlo ukončil," priblížila prvý prípad hovorkyňa.

 

Ďalšou oslovenou bola 75-ročná žena, kontaktovali ju približne v rovnakom čase, na mobilný telefón jej volala neznáma žena. Tentoraz rozprávala po slovensky a predstavila sa taktiež ako kuriér. "Vraj bude pani doručený balík a popri tom sa dôchodkyne vypytovala, kde presne býva, s kým je momentálne doma a Bardejovčanka na všetko odpovedala. Neskôr ju kontaktoval muž, predstavil sa ako policajt, povedal jej, že ju niekto chce okradnúť a hovor ukončil," doplnila Ligdayová.

 

Krátko pred 15. hodinou prijala hovor aj 80-ročná Bardejovčanka, tentoraz od neznámej ženy, ktorá sa predstavila ako pracovníčka elektrární, ktorá jej prinesie zásielku. Neskôr znova volal muž, údajne od polície, a dôchodkyni oznámil, že práve sledujú jednu ženu, ktorá okráda seniorov a smeruje k nej domov. "Polícia chce zlodejku chytiť a preto má pani vziať z domu všetky peniaze i iné cennosti, dať ich do tašky a tú hodiť do koša. Dôchodkyňa tak aj urobila, čím prišla o 6200 eur, ako aj o šperky zo žltého kovu," upozornila hovorkyňa. Dodala, že polícia v Bardejove v prípade začala trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies