Hlas-SD má novú posilu. Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov vstúpila do strany

NETKY.SK • 10 Jún 2021, 11:38 • 2 min
Hlas-SD má novú posilu. Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov vstúpila do strany

BRATISLAVA – Do strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) vstupuje prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Zuzana Dolinková.

slovakia

left justify in out

Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil líder Hlasu-SD Peter Pellegrini s tým, že na najbližšom sneme ju navrhne za ďalšiu podpredsedníčku strany.

 

Zdravotníctvo je kritickom stave
Dolinková viac ako 13 rokov pôsobí v zdravotníctve a ako právnička je aktívna najmä v oblasti zdravotníckeho práva a legislatívy. Posledných šesť rokov sa primárne venuje problematike ambulantnej zdravotnej starostlivosti.

 

Pellegrini poukázal na to že Dolinková má za sebou roky boja za práva pacientov, ambulantných lekárov a tých, ktorí sú v prvej línii.

 

„Som presvedčená o tom, že to, čo dnes v zdravotníctve nemáme, je čas. Sme po pandémii. Sme v čase, keď nám húfne zo Slovenska odchádzajú zdravotníci, sestry, lekári a naozaj nám hrozí, že sa nebude mať kto o nás postarať," podotkla Dolinková.

 

 

Dostupná zdravotná starostlivosť
Za kľúčové považuje to, „aby každý pacient vedel, na ktoré dvere má zaklopať, ak má zdravotný problém". Doplnila, že zdravotníctvo nedostalo počas pandémie podporu štátu.

 

Pandémiu sme zvládli len vďaka obetavosti, pokore a veľkej súčinnosti a pomoci všetkých zdravotníkov navzájom," zdôraznila.

 

Okrem toho treba podľa nej stabilizovať zdravotnícky personál a riešiť stav sestier na Slovensku, ktoré odchádzajú do zahraničia. Za ďalšiu kľúčovú oblasť považuje oblasť prevencie.

 

Z Dobrej voľby do Hlasu
V parlamentných voľbách v roku 2020 kandidovala Dolinková za Dobrú voľbu. Pellegrini ju nevníma ako posilu od Tomáša Druckera.

 

„Nemá to nič ani s našimi vzťahmi s Tomášom Druckerom, pretože moje posledné osobné stretnutie s ním bolo príjemné, až on si potom vybral cestu nejakých komentárov a odkazov cez médiá. Ja som sa s ním odvtedy nestretol," ozrejmil.

 

Doplnil, že Dolinková je človek, ktorý má „dostať priestor v reálnej skutočnej politickej strane, ktorá má reálnu šancu sa možno do parlamentu dostať".

 

Tiež má podľa neho dostať možnosť niečo reálne zmeniť. Hlas-SD podľa Pellegriniho nejde cestou „vykrádania" strany Dobrá voľba.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies