Podujatie Deň slnečníc pripomenie dôležitosť životného štýlu pri skleróze multiplex

NETKY.SK • 29 Máj 2023, 15:30 • 3 min
Podujatie Deň slnečníc pripomenie dôležitosť životného štýlu pri skleróze multiplex

BRATISLAVA - Podujatie Deň slnečníc pripomenie dôležitosť správneho životného štýlu pri skleróze multiplex. Bude sa konať v utorok (30. 5.) v Bratislave pri príležitosti Svetového dňa sklerózy multiplex.

slovakia

left justify in out

Podujatie Deň slnečníc pripomenie dôležitosť správneho životného štýlu pri skleróze multiplex. Pacienti a ich rodiny si na ňom budú môcť vyskúšať rôzne pohybové aktivity. Bude sa konať v utorok (30. 5.) v Bratislave pri príležitosti Svetového dňa sklerózy multiplex. TASR o tom informovala iniciatíva Spolu môžeme, ktorá za podujatím stojí.

 

"Mnoho ľudí s ochorením skleróza multiplex sa trápi s únavou i psychickými problémami. Od odborníkov a odborníčok však vieme, že práve aktívnejší prístup a pohyb môže pacientom značne pomôcť. Samozrejme, netreba chcieť zabehnúť maratón, veľkým prínosom je akýkoľvek pohyb, ktorý robí pacientom dobre fyzicky i psychicky. Aj od samotných pacientov vieme, že na to, aby sa cítili lepšie, stačí aj malá prechádzka a strečing," povedala zakladateľka iniciatívy Helena Šurinová.

 

Podujatie sa uskutoční v utorok v športovom centre na Pionerskej ulici v Bratislave. "K dispozícii budú špičkoví inštruktori tanca, zumby, strečingu, jogy i sebaobrany, čaká na nich aj občerstvenie a pre deti veselý program za prítomnosti animátorov," priblížila Šurinová. Na podujatie sa treba zaregistrovať na weboch www.denslnecnic.sk alebo www.spolumozeme.sk.

 

img

následky sklerózy multiplex a orgány, ktoré zasahuje

 

Skleróza multiplex je chronické zápalové ochorenie, ktoré poškodzuje centrálny nervový systém. "Je najčastejšou neúrazovou príčinou invalidizácie mladých ľudí vo veku 20 až 40 rokov a celosvetovo postihuje viac ako 2,5 milióna ľudí," ozrejmila iniciatíva. Poukázala na to, že ochorenie nie je vyliečiteľné, ale pri včasnej diagnostike je dobre liečiteľné.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies