Johnson odmieta ďalšie referendum o nezávislosti Škótska

NETKY.SK • 7 Júl 2022, 06:00 • 2 min
Johnson odmieta ďalšie referendum o nezávislosti Škótska

LONDÝN – Britský premiér Boris Johnson v stredu škótskej premiérke Nicole Sturgenonovej oznámil, že nie je správny čas opäť sa zaoberať otázkou ďalšieho referenda o nezávislosti Škótska. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

slovakia

left justify in out

Sturgeonová minulý týždeň oznámila plány na uskutočnenie druhého referenda o nezávislosti v októbri 2023. Vyjadrila tiež odhodlanie podniknúť právne kroky, ak britská vláda jej plán zablokuje.

 

Johnson na oficiálnej stránke britskej vlády zverejnil obsah listu, ktorý poslal Sturgeonovej.

 

„Keďže naša krajina čelí neslýchaným výzvam doma a v zahraničí, nemôžem súhlasiť s tým, že je teraz čas vrátiť sa k otázke, na ktorú dali Škóti v roku 2014 jasnú odpoveď,“ napísal. Za zotrvanie v Spojenom kráľovstve vtedy hlasovalo 55 percent obyvateľov Škótska.

 

   

„Aby bolo jasné, Škóti budú mať príležitosť, aby si vybrali nezávislosť. Verím, že v referende 19. októbra 2023, ale ak nie, prostredníctvom parlamentných volieb. Škótska demokracia nebude väzňom tohto a ani žiadneho iného premiéra,“ napísala škótska premiérka na Twitteri.

 

Možno vás zaujme: Rada pre vysielanie a retransmisiu uložila štyri pokuty



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies