Podnikatelia sa môžu od marca registrovať a využívať virtuálnu pokladnicu

NETKY.SK • 22 Február 2015, 15:25 • 2 min
Podnikatelia sa môžu od marca registrovať a využívať virtuálnu pokladnicu

BRATISLAVA - Finančná správa (FS) SR pripravila pre podnikateľov bezplatnú novinku – virtuálnu registračnú pokladnicu.

slovakia

left justify in out

Ide o aplikáciu, ktorá im umožní splniť si nové zákonné povinnosti a minimalizuje náklady. Aplikácia je určená pre podnikateľov, ktorým od apríla 2015 vzniká povinnosť používať registračnú pokladnicu a zároveň mesačne vydajú maximálne 1000 bločkov. Registrácia na portáli FS www.financnasprava.sk bude sprístupnená už od marca.
      

"Virtuálna pokladňa umožní podnikateľom vytvárať a následne tlačiť pokladničné bloky, spravovať tovary a službu a evidovať vytvorené pokladničné doklady. Registrácia aj využívanie aplikácie je bezplatné a nevyžaduje si zo strany podnikateľa žiadne dodatočné náklady. Ušetria na nákupe pokladnice a tiež na každoročnom servise," povedala pre TASR hovorkyňa FS Patrícia Macíková. Poukázala aj na viaceré ďalšie výhody. "Pri používaní pokladne podnikateľ nie je povinný evidovať kópie bločkov či uzávierok. Aplikácia tiež poskytuje automatické uchovávanie dát na serveroch finančnej správy. Základným predpokladom pre používanie je internetové pripojenie užívateľa."
      

Virtuálnu pokladnicu bude možné používať na klasickom stolovom počítači či notebooku, alebo prostredníctvom smartphonu cez mobilnú aplikáciu. Dostupná bude pre dva najväčšie mobilné operačné systémy. Mobilné zariadenia musia spĺňať podmienky pre Android 4.X a iOS 8, webová aplikácia predpokladá podporu štandardných prehliadačov. Podrobné informácie sú zverejnené na portáli FS www.financnasprava.sk.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies