Pápežov pilot urobil milé gesto! Pristávaciu dráhu uvoľnil komerčnému letu

NETKY.SK • 13 September 2021, 17:36 • 2 min
Pápežov pilot urobil milé gesto! Pristávaciu dráhu uvoľnil komerčnému letu

BRATISLAVA - V čase, kedy malo pristávať lietadlo s pápežom na bratislavskom letisku, zosadnúť malo aj lietadlo spoločnosti Ryanair. Pápežov pilot ich uprednostnil a nad letiskom si urobil dve otočky navyše.

slovakia

left justify in out

Pilot lietadla talianskej leteckej spoločnosti Alitalia, na palube ktorého bol pápež František s delegáciou, krátko pred pristátím v Bratislave v nedeľu popoludní urobil ešte dve otočky nad letiskom. 

 

Umožnil tak pristáť lietadlu nízkonákladového leteckého dopravcu Ryanair, ktoré v tom čase priletelo na pravidelnej linke z britského Birminghamu. V pondelok informáciu potvrdil podnik Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky (LPS), prílet lietadla Alitalie bol v plnom rozsahu riadený podľa požiadaviek pilota.

"Vzhľadom na dodržanie presného času pristátia požiadala posádka lietadla o dve otočky a bolo tak umožnené pristátie pravidelnej linky spoločnosti Ryanair ešte pred pristátím lietadla spoločnosti Alitalia," uviedla vedúca kancelárie riaditeľa LPS Michaela Legelová. Ako priblížila, pilot sa pri nadviazaní spojenia prihlásil štandardne a rovnako prebehla aj komunikácia.

 

Prečítajte si tiež: Pápež sa stretol s prezidentkou. Vyzdvihol slovenskú pohostinnosť i symboliku Tatier


Poskytovanie služieb riadenia letovej prevádzky pre let s hlavou Vatikánu bolo podľa LPS úplne štandardné bez personálneho posilnenia. "Na všetky okolnosti boli riadiaci letovej prevádzky vopred pripravení a informovaní. V priebehu príletu bolo všetko koordinované s letiskovým dispečingom a prílet prebehol úplne štandardne," dodala Legelová.

Pápeža Františka so sprievodom doviezol najprv do Budapešti a následne do Bratislavy špeciálne upravený Airbus A320-216 EI-DTM spoločnosti Alitalia vo farbách talianskej národnej trikolóry. "Lietadlo priletelo presne v plánovanom čase o 15:30," uviedlo letisko na sociálnej sieti. "Prílet a prejazd policajnej kolóny so Svätým Otcom sprevádzali najprísnejšie bezpečnostné opatrenia. V nasadení boli stovky policajtov, vojakov a bezpečnostného personálu," dodalo letisko.

Alitalia na tejto apoštolskej ceste poskytuje svoje služby poslednýkrát, keďže onedlho ako subjekt zanikne. Podľa portálu Vatican News pápež František preto poďakoval leteckej spoločnosti za jej dlhoročné služby.

Mohlo by vás zaujímať: AKTUALIZOVANÉ: Pápež priletel do Bratislavy na oficiálnu návštevu Slovenska! Na letisku ho čakalo vrúcne privítanietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies