Podnikateľ zrušil turistický okružný let celebrít okolo Mesiaca

NETKY.SK • 2 Jún 2024, 13:04 • 2 min
Podnikateľ zrušil turistický okružný let celebrít okolo Mesiaca

TOKIO - Japonský podnikateľ Jusaku Maezawa zrušil misiu dearMoon, v rámci ktorej mal s celebritami absolvovať prvý turistický let okolo Mesiaca. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Okružný let okolo Mesiaca sa mal pôvodne uskutočniť do konca minulého roka, stanovený cieľ sa však stal "neuskutočniteľným", uviedla misia v stanovisku na svojej webovej stránke. "Bez jasného časového harmonogramu v blízkej budúcnosti urobil Maezawa s ťažkým srdcom nevyhnutné rozhodnutie o zrušení projektu," oznámila.
 
"Všetkým, ktorí sa na tento projekt tešili a podporovali ho, sa za tento výsledok úprimne ospravedlňujeme," dodali organizátori. Ďalšie podrobnosti o príčine zrušenia projektu neuviedli.
 
Prvý turistický let okolo Mesiaca v spolupráci so spoločnosťou SpaceX malo s Maezawom absolvovať osem celebrít – americký youtuber Tim Dodd, DJ Steve Aoki, filmár Brendan Hall, juhokórejský hudobník TOP, britský fotograf Karim Iliya, írska fotografka Rhiannon Adamová, indický herec Dev Džoši a umelec Yemi A.D z Česka. Japonský podnikateľ si ich vybral z milióna uchádzačov.
 
Sám Maezawa už vo vesmíre bol. V roku 2021 strávil 12 dní na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS), čím sa stal prvým vesmírnym turistom, ktorý cestoval na ISS za viac ako desať rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Reuters, Foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies