Ako pomôže poisťovňa obyvateľom zhorenej bytovky?

NETKY.SK • 9 December 2019, 11:05 • 2 min
Ako pomôže poisťovňa obyvateľom zhorenej bytovky?

Klienti UNIQA poisťovne postupne nahlasujú škody, ktoré v ich bytoch spôsobil požiar následkom výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove.

slovakia

left justify in out

"Klientom odporúčame čo najskôr  nahlásiť škody online na našej webstránke 24 hodín denne alebo telefonicky na našom call centre počas prevádzkovej doby v pondelok až v piatok od 8:00-18:00. Naši likvidátori budú následne kontaktovať každého poškodeného telefonicky a dohodnú s ním ďalší postup," informuje poisťovňa.

 

img

 

Riešenie menších škôd

UNIQA je pripravená riešiť nahlásené poistné udalosti bez zbytočnej byrokracie v zrýchlenom konaní.  

Menšie škody, ako sú napríklad opravy presklenia okien, bude poisťovňa likvidovať bez obhliadky. Po nahlásení škody online alebo na call centre stačí, ak klienti pošlú do poisťovne fotky alebo videodokumentáciu poškodeného majetku a účet za opravu.

 

img

 

Asistenčná služba k poisteniu majetku

V takýchto mimoriadnych situáciách vie klientom pomôcť aj asistenčná služba k poisteniu majetku. Klienti sa na ňu môžu obrátiť so žiadosťou o pomoc 24 hodín denne. Môžu ju využiť najmä ľudia z domov, ktoré susedia s poškodenou bytovkou a boli tiež výbuchom poškodené. V rámci limitov plnenia pri riešení stavu núdze asistenčná služba zaistí okamžitú pomoc. Ide napríklad o príjazd zmluvného dodávateľa na miesto udalosti a práce dodávateľa, ktoré sú spojené s odstránením príčiny stavu núdze (oprava presklenia okien, elektroinštalácie a pod.).

 

img

 

Náhradné ubytovanie

V prípade, ak má klient v poistnej zmluve dojednané aj krytie náhradného ubytovania, poisťovňa preplatí takéto ubytovanie do limitu plnenia. Poistenie nehnuteľnosti v prípade bytov chráni všetky steny bytu aj so stavebnými účasťami ako sú napríklad okná, dvere či podlahy, maľovky, sanitu, elektroinštalácie, plynové inštalácie, anténne, satelitné  zariadenia, vstavané skrine a podobne.  

 

img

 

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na všetky hmotné hnuteľné veci v domácnosti ako je nábytok, koberce, doplnky, šatstvo, športové potreby, elektroniku, domáce spotrebiče alebo veci osobnej potreby. Ideálne je mať poistený domov komplexne, teda uzatvoriť si poistenie nehnuteľnosti aj domácnosti a správne nastaviť poistnú sumu, tak, aby zodpovedala reálnej hodnote nehnuteľnosti a domácnosti.

 

imgtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristian Kubis
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies