Šťastie v nešťastí, na Australian Open sa dostala aj slovenská tenistka

NETKY.SK • 14 Január 2021, 21:35 • 2 min
Šťastie v nešťastí, na Australian Open sa dostala aj slovenská tenistka

Anna Karolína Schmiedlová naberie z Dubaja smer Melbourne. Aj napriek prehre s Maďarkou Babosovou vo finále kvalifikácie na Australian Open si predsa len zahrá hlavnú súťaž na úvodnom grandslamovom turnaji roka.

slovakia

left justify in out

Dvojité slovenské zastúpenie 

V stredu po skončení kvalifikácie jej vyžrebovali pozíciu druhej náhradníčky a vo štvrtok sa dozvedela, že po odhlásení niektorých hráčok je už v hlavnej súťaži. Slovensko bude mať v hlavnom "pavúku" dvojhry žien na AO 2021 dvojnásobné zastúpenie. Okrem Schmiedlovej sa na základe renkingového postavenia predstaví v hlavnej súťaži slovenská jednotka Viktória Kužmová. 

 

img

 

Prvé reakcie 
"Nakoniec všetko dobre dopadlo, dostala som sa do hlavnej súťaže. Austráliu mám veľmi rada a teším sa, že ju nevynechám ani tento rok," napísala Schmiedlová v krátkej reakcii, keď sa ešte pred odletom z Dubaja dozvedela radostnú správu.

 

Z tretej hneď ako druhá 

Dvadsaťšesťročná hráčka NTC vysvetlila, ako sa dostala k pozícii náhradníčky:"Bola som medzi top 4 hráčkami s najlepším renkingom vo finále kvalifikácie a medzi nimi sa žrebovalo poradie pre náhradníčky, tzv. lucky-loser. Skončila som tretia, jedna hráčka už bola odhlásená, takže som vlastne bola druhá náhradníčka." 

 

 

"Samozrejme, bola by som radšej, keby som s Babosovou vyhrala a riadne by som sa kvalifikovala, ale aj takto je to skvelé, že si môžem zahrať v hlavnej súťaži."

Do Austrálie letí v piatok s trénerom Petrom Huberom. Z prísnej karantény strach nemá. Dôležité je, že môže hrať. Podujatí je v ženskom kalendári málo, preto sa sympatická Slovenka teší ešte viac: "Mala by som mať možnosť nastúpiť aj na prvý turnaj pred grandslamom, čo by bolo super. Turnajov je teraz naozaj veľmi málo. Karanténa v Austrálii bude veľmi prísna, ale snažím sa to brať postupne deň za dňom," vysvetlila. 

 

img

 

Bude sa snažiť treńovať, prispôsobiť sa čo najlepšie momentálnym podmienkam a mať každý deň vlastný systém na kurte aj mimo neho. "Zariadim sa tak, aby mi to čo najlepšie vyhovovalo a dalo sa to zvládnuť aj v ťažšej situácii," zakončila Schmiedlová na webe stz.sk.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies