Podľa ÚVZ je dobré počas voľných zimných dní neriešiť prácu, no treba aj tak zostať aktívny

NETKY.SK • 29 December 2023, 17:30 • 2 min
Podľa ÚVZ je dobré počas voľných zimných dní neriešiť prácu, no treba aj tak zostať aktívny

BRATISLAVA - Počas voľných zimných dní je dobré prácu neriešiť, ale zostať aktívny. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) pripomenul, že pravidelný pohyb, ako aj pestré aktivity prospievajú telu aj mysli. Informoval o tom na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

"Podporujú duševné zdravie, povzbudzujú kreativitu, zvyšujú produktivitu, prinášajú duševnú pohodu, znižujú stres, zlepšujú náladu a posilňujú medziľudské vzťahy," priblížil.

Odporúča prestať počas voľna kontrolovať pracovné emaily a správy a nebyť nepretržite k dispozícii pre akékoľvek otázky súvisiace s prácou. Je podľa neho dobré dopriať si dostatok spánku, na ktorý väčšina ľudí počas roka čas nemá.

Počas dovolenky radí tráviť čas s rodinou či priateľmi. "Dovolenka je príležitosťou na prehĺbenie či zveľadenie vzťahov. Príležitosťou na stretnutia sú rozhovory s tými, na ktorých vám záleží. Je to dobré pre nich a dobré aj pre nás, pretože spojenie s blízkymi a komunitou môže pozitívne pôsobiť na zdravie a ľudia bývajú šťastnejší," vysvetlil.

ÚVZ odporúča, aby ľudia vyskúšali nejakú novú zručnosť alebo koníček, čo im pomôže vymaniť sa zo stereotypov. "Pomôže vám to lepšie sa odreagovať a 'vypnúť'," dodal s tým, že voľné dni si treba predovšetkým užívať. "Najdôležitejším spôsobom, ako si vytvoriť pohodu počas dovolenky a po nej, je zabezpečiť, aby ste aspoň čas voľna trávili niečím, čo vás naozaj baví a teší," doplnil.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: ÚVZ, Foto: iStock / Getty Images (ilustračná foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies