K eurovoľbám polícia prijala viacero opatrení

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 15:59 • 2 min
K eurovoľbám polícia prijala viacero opatrení

BRATISLAVA - Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať v sobotu, 6. júna 2024 od 07.00 hod. do 22.00 hod. Na zabezpečenie ochrany verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku polícia prijala viacero opatrení.

slovakia

left justify in out

Na pokojný priebeh Eurovolieb bude dohliadať dostatočný počet síl a prostriedkov Policajného zboru. Zvýšený počet policajtov sa bude zameriavať najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku. Viac policajných hliadok bude v teréne nielen pred voľbami a počas ich samotného konania, ale aj po ich ukončení.

V obciach a mestách sa budú pohybovať motorizované aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície, ktorí rovnako ako uniformované zložky Policajného zboru budú monitorovať bezpečnostnú situáciu v okolí volebných miestností, aby nedošlo k ich poškodzovaniu. Pozornosť bude polícia venovať aj samotným volebným miestnostiam. 

V objektoch, kde sa budú konať voľby, vykonajú špeciálne vyškolení policajti so psami pyrotechnické prehliadky. Pod drobnohľadom polície budú sídla okrskových, okresných volebných komisií, sídlo Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán a aj ďalšie miesta, kde by mohlo dôjsť k porušeniu zákona. V prípade potreby sú pripravení pyrotechnici a špeciálne policajné útvary.

 

 

 

Na zabezpečovaní prípravy a priebehu volieb policajti spolupracujú s okresnými úradmi, obcami aj s predsedami príslušných volebných komisií.

Súčasťou predvolebného obdobia je zvýšená aktivita rôznych aktérov a skupín na sociálnych sieťach v produkcii a šírení dezinformácií. Ich cieľom je ovplyvňovanie verejnej mienky, polarizácia a šírenie nenávisti za účelom získania hlasu pre ich volebného kandidáta. Súčasťou hybridného pôsobenia môže byť aj uverejňovanie deepfake videí, vytvorených umelou inteligenciou.

Akékoľvek informácie k prípadom možného narušenia prípravy a priebehu Eurovolieb, narušenia verejného poriadku, podozrenia zo spáchania priestupku alebo trestného činu je potrebné bezodkladne oznámiť na najbližší útvar Policajného zboru, alebo na bezplatné  číslo polície 158. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Polícia SR, Foto: freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies