Počas silvestrovskej noci v Londýne ubodali štyroch ľudí

NETKY.SK • 1 Január 2018, 14:07 • 2 min
Počas silvestrovskej noci v Londýne ubodali štyroch ľudí

LONDÝN - Dovedna štyroch mladých mužov vo veku 17 až 20 rokov v noci na Nový rok na rôznych miestach britskej metropoly dobodali na smrť. Piaty bol vážne zranený muž a bojuje o život v nemocnici.

slovakia

left justify in out

Spomínané štyri incidenty sa odohrali na severe, východe a juhu Londýna a polícia nepredpokladá, že spolu súvisia. Informovali o tom televízie Sky News a BBC s odvolaním sa na Metropolitnú políciu.

 

Jeden dvadsiatnik zomrel a ďalší bol ťažko zranený pri incidente na ulici Old Street. Muž vo veku 20 rokov bol ubodaný na Memorial Avenue v oblasti West Ham a 17-ročný mladík bol zabitý na Norwood Road v oblasti Tulse Hill.

 

Pri incidente na Larmans Road v štvrti Enfield zomrel 18-ročný mladík. V súvislosti s týmto prípadom polícia zadržala piatich mužov.

 

Neil Jerome z Metropolitnej polície sa poďakoval Londýnčanom a návštevníkom britskej metropoly, ktorí spolupracovali s políciou a umožnili veľkej väčšine ľudí užiť si oslavy príchodu nového roka. Vyskytli sa "však aj malé skupiny", ktoré sa rozhodli, že budú narušovať verejný poriadok a páchať násilie a ich činy mali tragické dôsledky.

 

"Dnes myslím na rodiny štyroch mladých mužov, ktorých zabili minulú noc v našom meste," vyhlásil starosta Londýna Sadiq Khan. Podľa polície za minulý rok zomrelo v Londýne v dôsledku útoku nožom celkovo 80 ľudí.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies