Počas pôsobenia Pčolinského v SIS, rapídne stúpol počet odposluchov. Dôvody sa nikdy nedozvieme

NETKY.SK • 7 Máj 2021, 06:59 • 2 min
Počas pôsobenia Pčolinského v SIS, rapídne stúpol počet odposluchov. Dôvody sa nikdy nedozvieme

BRATISLAVA – Počet žiadostí o odposluchy zo strany Slovenskej informačnej služby (SIS) počas šéfovania Vladimíra Pčolinského stúpol takmer o tretinu.

slovakia

left justify in out

Informáciu priniesol portál Webnoviny.sk. Kým v roku 2016 podala SIS 234 žiadostí o odposluch, v roku 2018 počet žiadostí stúpol na 280, v roku 2019 žiadala o 322 odposluchov. V roku 2020, teda počas šéfovania dnes už bývalého riaditeľa Vladimíra Pčolinského služba žiadala o 428 odposluchov.

Ako uviedol predseda branno-bezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽaNO), dôvody sa nikdy nedozvieme. „Aj keď bude fungovať komisia na kontrolu informačno-technických prostriedkov, tak nikoho nepustia do živých odpočúvaní,“ povedal Krúpa.

 

Prečítajte si tiež: V prípade Pčolinského sa objavilo podozrenie v súvislosti s podplácaním policajta

Podľa správy rezortu spravodlivosti krajské súdy a Špecializovaný trestný súd dostali v roku 2020 celkovo 1549 žiadostí o vydanie súhlasu o nasadenie informačno-technických prostriedkov (ITP).

 

Súdy vyhoveli 1513 žiadostiam a 36 zamietli. Nezákonné použitie ITP, teda odposluchov, súdy vlani nezistili. Žiadosti o odposluchy môžu dávať Policajný zbor SR, Kriminálny úrad Finančnej správy, Slovenská informačná služba (SIS), Vojenské spravodajstvo a Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Mohlo by vás zaujímať: Bývalý šéf tajných Vladimír Pčolinský ostáva vo väzbe. Sudca ho odmietol pustiť na slobodutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies