AKTUALIZÁCIA: V Trnave sa koronavírus nepotvrdil

NETKY.SK • 3 Marec 2020, 13:42 • 2 min
AKTUALIZÁCIA: V Trnave sa koronavírus nepotvrdil

TRNAVA – Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je momentálne hospitalizovaných päť pacientov s podozrením na ochorenie novým koronavírusom COVID 19. Výsledky ich testov na toto ochorenie budú podľa medicínskeho riaditeľa nemocnice Viliama Vadrnu známe ešte dnes.

slovakia

left justify in out

Nemocnica preveruje hospitalizovaných

Doteraz mali v nemocnici sedem pacientov s podozrením na koronavírus, ani v jednom prípade sa ochorenie nepotvrdilo. Vadrna o tom informoval po rokovaní pracovnej skupiny pre prípadný výskyt koronavírusu, ktorú zriadil trnavský župan Jozef Viskupič. Nemocnica nepodceňuje ani jedno podozrenie, pri všetkých postupuje podľa pokynov hlavného hygienika.

 

img

Kontrola pasažierov na letisku v Poprade

 

Nemocnica v Trnave je dostatočne vybavená
"Máme izolovanú infekčnú kliniku, kde máme momentálne jedenásť izolačných izieb. Ak by sa potvrdil prvý prípad ochorenia, vieme túto kapacitu zvýšiť až na 40 lôžok. Fakultná nemocnica disponuje tiež dostatočným počtom ochranných pomôcok, vrátane respirátorov a dezinfekčných prostriedkov. Zriadili sme aj komisiu, ktorá zasadá každý deň a zaoberá sa jednotlivými prípadmi," priblížil pripravenosť nemocnice Vadrna.

 

Pre vyťaženie vzniknú nové call centrá
Pre vyťaženosť call centra Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave na telefonickej linke 0905 903 053 pribudnú podľa župana Viskupiča v priebehu dnešného dňa ďalšie call centrá, ktoré budú obsluhovať úrady verejného zdravotníctva v Galante, Dunajskej Strede a Senici.

 

Odborníci odporúčajú dodržiavať preventívne opatrenia
Epidemiologička RÚVZ v Trnave Dagmar Kollárová po zasadnutí pracovnej skupiny zdôraznila, že na Slovensku zatiaľ ochorenie na koronavírus nebolo potvrdené. Treba podľa nej dodržiavať rovnaké základné preventívne opatrenia ako pri chrípke, pravidelne si umývať ruky mydlom a vodou po dobu najmenej 20 sekúnd alebo použiť dezinfekčné prostriedky na báze alkoholu, nedotýkať sa nosa, očí a úst neumytými rukami a dodržiavať tzv. respiračnú etiketu. Podľa Viskupiča platí všeobecné odporúčanie necestovať do destinácií, kde bolo potvrdené ochorenie. Trnavský samosprávny kraj a jeho organizácie zatiaľ nerušili žiadnu spoločenskú akciu pre obavy z ochorenia.

 

img

 

Aktualizácia

Pri piatich preverovaných vzorkách pacientov vo Fakultnej nemocnici v Trnave na nákazu koronavírusom sa u žiadneho z nich toto ochorenie nepotvrdilo.  Podľa medicínskeho riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave Viliama Vadrnu testovali v trnavskej nemocnici v minulých dňoch siedmich pacientov na nákazu koronavírusom, u žiadneho z nich sa toto ochorenie nepotvrdilo. "V utorok boli zverejnené výsledky ďalších piatich vzoriek, ktoré boli takisto negatívne," doplnila Tittelová, hovorkyňa nemocnice. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela Nagyova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies