Počas akcie na ochranu poľovníctva našli muža, ktorý si ponechal parohy

NETKY.SK • 9 Marec 2023, 14:00 • 2 min
Počas akcie na ochranu poľovníctva našli muža, ktorý si ponechal parohy

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - Policajti odhalili muža, ktorý si neoprávnene a bez súhlasu príslušného poľovného revíru privlastnil zhodené parožie desatoráka. V zmysle zákona mu hrozí pokuta. Informovala o tom vo štvrtok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

slovakia

left justify in out

Muža odhalili bánovskí kriminalisti a policajti bánovského obvodného oddelenia v rámci akcie, ktorá bola zameraná na vyhľadávaciu činnosť na úseku ochrany poľovníctva a ochrany životného prostredia. "Muža ku skutku vypočuli. Parožie mu bolo v zmysle zákona o Policajnom zbore zaistené," uviedla polícia.


Policajti pripomenuli, že v zmysle zákona o poľovníctve sa v poľovnom revíri zakazuje privlastniť si trofej nájdenej uhynutej zveri, zbierať parožie a vajcia pernatej zveri bez povolenia alebo súhlasu užívateľa poľovného revíru. "Zbierať zhody môže len poľovník, ktorý má povolenie užívateľa príslušného poľovného revíru, pričom je zakázané ponechať si ich bez jeho súhlasu. Za neoprávnený zber zhodov môže byť uložená pokuta až do výšky 3000 eur v prípade fyzickej osoby, pokiaľ ide o právnickú osobu v rozmedzí od 5000 eur do 15.000 eur," priblížila polícia.


Bánovskí policajti sa zamerali i na jazdu po poľných a lesných priestranstvách, nakoľko takáto jazda je okrem zákonných výnimiek zakázaná. V zmysle zákona sa páchateľ týmto konaním môže dopustiť priestupku alebo v závažnejších prípadoch i trestného činu. "Policajti sa budú aj v budúcnosti zameriavať na tento druh protiprávnej činnosti v rámci celého Trenčianskeho kraja," avizovali.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies