Po útokoch v Istanbule zadržali 235 ľudí

NETKY.SK • 12 December 2016, 13:56 • 3 min
Po útokoch v Istanbule zadržali 235 ľudí

ISTANBUL - Turecké ministerstvo vnútra uviedlo, že v rámci protiteroristickej operácie, ktorá sa dnes uskutočnila vo viacerých tureckých mestách, bolo zadržaných 235 ľudí.

slovakia

left justify in out

Podľa tureckej štátnej agentúry Anadolu sa bezpečnostné operácie uskutočnili v 11 tureckých mestách a bolo pri nich zadržaných 235 ľudí, voči ktorým boli vznesené obvinenia súvisiace s terorizmom alebo šírením teroristickej propagandy.

 

V správe tureckého ministerstva vnútra sa neuvádza názov organizácie, ktorá bola cieľom rozsiahlej bezpečnostnej operácie, ani to, či sú zadržané osoby podieľali na príprave bombových útokov, pri ktorých zahynulo v sobotu v Istanbule 44 ľudí a ďalších najmenej 155 osôb utrpelo zranenia.

 

Podľa agentúry DPA sú všetci zadržaní členmi prokurdskej Ľudovodemokratickej strany (HDP), ktorú vláda obviňuje zo spolupráce so zakázanou Stranou kurdských pracujúcich (PKK). V priebehu ostatného roka zadržali turecké orgány viac ako 1000 členov tejto strany.

 

K zodpovednosti za útok v Istanbule sa v nedeľu prihlásila militantná skupina Sokoli oslobodenia Kurdistanu (TAK).
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies