Po Jimim Hendrixovi pomenovali nový druh sukulentu

NETKY.SK • 16 December 2016, 13:17 • 2 min
Po Jimim Hendrixovi pomenovali nový druh sukulentu

SAN DIEGO - Trojica amerických botanikov popísala nový druh sukulentu, ktorý pomenovali po zosnulom gitaristovi a spevákovi Jimim Hendrixovi. Dudleya hendrixii sa vyskytuje iba na malom území známom ako Colonet Mesa, ktoré sa nachádza na severe Kalifornského polostrova v Mexiku.

slovakia

left justify in out

Rastlinu, patriacu do čeľade tučnolistovité (Crassulaceae), objavil Mark Dodero, ktorý v tom čase študoval na San Diego State University. Dodero tvrdí, že v momente, keď na dovtedy neznámu rastlinu narazil, počúval Hendrixovu skladbu Voodoo Child. Spoločne so Stephenom McCabeom z Kalifornskej univerzity v Santa Cruz a Michaelom Simpsonom zo San Diego State University sa preto rozhodli pomenovať nový druh práve po tomto hudobníkovi. Dudleya hendrixii dorastá do výšky približne 30 centrimetrov a má ružovobiele kvety. Rastline však hrozí vyhynutie, a to v dôsledku rôznych ľudských aktivít v spomínanej oblasti Colonet Mesa. 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies