Plynulosť leteckej i cestnej dopravy v Pekingu narušila hmla

NETKY.SK • 6 December 2011, 05:24 • 2 min
Plynulosť leteckej i cestnej dopravy v Pekingu narušila hmla

Plynulosť leteckej i cestnej dopravy v Pekingu narušila hmla

slovakia

left justify in out

img

Viac ako 530 medzinárodných i vnútroštátnych letov museli zrušiť v Číne iba od nedeľňajšieho rána do pondelkového poludnia miestneho času. Oficiálnou príčinou bola hmla, za ktorou sa však v skutočnosti skrýva mimoriadne znečistenie ovzdušia v hlavnom meste najľudnatejšej krajiny sveta Pekingu.

O zrušených letoch informovala i štátna televízia, ktorej zábery ukazovali stovky uviaznutých cestujúcich na druhom najfrekventovanejšom letisku planéty.

Americká ambasáda, ktorá sa v tejto súvislosti spoliehala na vlastné merania, označila mieru znečistenia za "nebezpečnú".

Peking v súvislosti s množstvom uhoľných elektrární a fabrík v okolí mesta i veľkým počtom účastníkov cestnej dopravy bojuje s daným fenoménom už dlhší čas. Kvôli hmle museli v pondelok predpoludním miestneho času dočasne uzavrieť aj hlavné dopravné tepny, vedúce z metropoly na sever Číny.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies