Plavčan: Pre narastajúci radikalizmus mladých sa možno posilnia hodiny dejepisu

NETKY.SK • 29 December 2016, 13:05 • 2 min
Plavčan: Pre narastajúci radikalizmus mladých sa možno posilnia hodiny dejepisu

BRATISLAVA – V súvislosti s narastajúcimi extrémistickými názormi u mladých sa možno posilnia hodiny dejepisu v školách. V rozhovore pre TASR to pripustil minister školstva Peter Plavčan. Rezort sa chce v rámci pripravovanej reformy pozrieť bližšie aj na obsah vzdelávania v základných a stredných školách.

slovakia

left justify in out

V spolupráci s externým prostredím má ministerstvo pripravené aj projekty zamerané na vysvetľovanie nebezpečenstva extrémizmu a všetkých jeho prejavov.

 

"Mali by to byť rôzne projekty, ktoré by sa týkali obsahu vzdelávania, aby sa vytvoril priestor na to, aby sa deti oboznámili s ťažkými obdobiami ľudstva a slovenského národa. Ale aj s konkrétnymi situáciami, ktoré nastávajú dnes," dodal Plavčan.

 

Opatrenia voči prejavom extrémizmu u mladých budú aj súčasťou pripravovanej školskej reformy a mali by byť zahrnuté už v nultom akčnom pláne, ktorý chce ministerstvo predstaviť koncom januára.

 

Rezort taktiež už na začiatku tohto školského roka odporúčal gymnáziám, stredným odborným školám a konzervatóriám, aby so svojimi žiakmi navštívili koncentračné tábory, pamätné miesta holokaustu či organizovali diskusie o terore počas druhej svetovej vojny. "Je to jedna z ciest, aby mladí ľudia pochopili, kam extrémizmus vedie. Budeme v tomto pokračovať," dodal šéf rezortu školstva.

 

Z prieskumu Mladí ľudia v kyberpriestore – šance a riziká pre demokraciu, ktorý uskutočnil Inštitút pre verejné otázky (IVO), vyplynulo, že medzi mladými je priestor, aby u nich rástla podpora pre taký politický subjekt, akým je Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS).

 

S programom, aktivitami i konkrétnymi krokmi strany sympatizuje viac ako tretina respondentov vo veku 18 až 39 rokov. V rámci prieskumu bolo oslovených 1083 respondentov vo veku 18 až 39 rokov.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies