Platiť ľuďom za očkovanie? Premiér Heger sa vyjadril až príliš diplomaticky

NETKY.SK • 5 Jún 2021, 09:46 • 2 min
Platiť ľuďom za očkovanie? Premiér Heger sa vyjadril až príliš diplomaticky

BRATISLAVA - Premiér SR Eguard Heger nie je zástancom finančnej motivácie ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19, v prípade nízkej zaočkovanosti ju však nevylučuje

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Aj my sme diskutovali, že cestou môže byť finančná motivácia. Som zástancom toho, aby sme ľuďom v prvom rade vysvetľovali dôležitosť očkovania, s ktorým prichádza sloboda," uviedol premiér a dodal, že to je podľa neho dostatočná motivácia.

 

img

 

"Nie som úplne zástancom toho, poďme teraz ľuďom za to platiť. Nevidím v tom až takú pridanú hodnotu. Ale nevylučujem, že takáto možnosť môže nastať," doplnil.

Na hodnotenie záujmu ľudí o očkovanie ruskou vakcínou Sputnik je podľa premiéra ešte priskoro. "Nechcem predbiehať okolnosti. Sám som zvedavý, aký bude skutočný záujem. Samozrejme, to oddialenie v čase, má svoj vplyv," skonštatoval Eduard Heger v rozhovore pre Webnoviny.

 

img

 

Dodal, že to či dovezú ďalšie dávky vakcíny, závisí od záujmu o ne. "Je dôležité, aby sme zabezpečili čo najvyššiu kolektívnu imunitu, čo najvyššie percento zaočkovanosti. Táto vakcína do toho portfólia zapadla," doplnil.

 

Na otázku, kto bude niesť zodpovednosť za prípadné expirované vakcíny, premiér nemal jednoznačnú odpoveď. "Pýtate sa na otázku, na ktorú ešte dnes nemáme odpoveď. Mali by sme ju riešiť, keď to budeme vedieť. Ešte by som nepredbiehal okolnosti," uzavrel.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies