Platiniho možno už v piatok dopoludnia oslobodia od trestu

NETKY.SK • 10 December 2015, 14:02 • 2 min
Platiniho možno už v piatok dopoludnia oslobodia od trestu

LAUSANNE - Michel Platini sa v piatok o 10.00 h dozvie, či môže konečne spustiť kampaň pred voľbami prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a tiež či môže byť pri sobotňajšom žrebe základných skupín "svojich" majstrovstiev Európy vo Francúzsku.

slovakia

left justify in out

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) má dočasne na 90 dní zastavený výkon funkcie od etickej komisie Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Proti trestu sa odvolal na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne, v utorok sa konalo pojednávanie a v piatok bude známy ortieľ.


Platini v roku 2011 dostal od FIFA so súhlasom jej prezidenta Seppa Blattera 2 milióny švajčiarskych frankov za poradcovské služby z rokov 1998 až 2002. K transakcii neexistuje žiadna zmluva a navyše sa uskutočnila až 9 rokov po vykonaní práce. Dohoda vraj existovala iba v ústnej rovine. Mimo výkonu funkcie postavila FIFA na rovnaký čas aj svojho šéfa Blattera. Tresty sú naďalej len dočasné, definitívu navodia výsledky vyšetrovania etickej komisie. Obaja činovníci dostanú šancu vysvetliť záležitosť šéfovi súdnej komory komisie Hansovi-Joachimovi Eckertovi budúci týždeň 16. - 18. decembra.


Tribunál CAS by mohol zrušiť suspendáciu bez toho, aby rozhodol o Platiniho vine či nevine. Stačí, aby sudcovia konštatovali, že trest je neprimeraný a nespravodlivý. Počas jeho trvania Francúz nemôže viesť kampaň pred voľbami prezidenta FIFA, z ktorých 26. februára vzíde Blatterov nástupca. Volebná komisia až po zrušení sankcie rozhodne, či ho zaradí medzi kandidátov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies