Pellegrini zastúpi Fica na neformálnom stretnutí lídrov EÚ

NETKY.SK • 14 Jún 2024, 09:16 • 2 min
Pellegrini zastúpi Fica na neformálnom stretnutí lídrov EÚ

BRATISLAVA - Na zasadnutí by mali lídri diskutovať o obsadení hlavných funkcií v inštitúciách. Zvolený prezident SR Peter Pellegrini bude zastupovať premiéra Roberta Fica na neformálnom stretnutí lídrov EÚ v Bruseli.

slovakia

left justify in out

"Vzhľadom na atentát a zdravotný stav premiéra budem musieť dočasne, minimálne už dva dni po inaugurácii, prevziať na seba rolu účastníka neformálneho samitu premiérov a prezidentov v Bruseli," skonštatoval Pellegrini.

Podľa neho pôjde o prvé neformálne diskusie po eurovoľbách o obsadení postov šéfa Európskej komisie a Európskej rady. Lídri budú diskutovať o  postoch na neformálnom zasadnutí v pondelok. Európsky parlament si bude voliť svoje vedenie v polovici júla.

Prvá oficiálna cesta novozvoleného prezidenta bude podľa tradícií do Českej republiky. Uskutoční sa 26. júna.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: teraz.sk, Foto: spectrumnews1.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies