AKTUALIZÁCIA: Petra Vlhová je po prvej jazde na prvom mieste!

NETKY.SK • 12 December 2020, 09:56 • 2 min
AKTUALIZÁCIA: Petra Vlhová je po prvej jazde na prvom mieste!

Slovenka, ktorá je zatiaľ líderkou celkového poradia pretekov svetového pohára, vedie aj v podujatí v Courchevel vo francúzskych Alpách.

slovakia

left justify in out

Na pretekoch obrovského slalomu v Courchevel po prvom kole vedie rodíčka z Liptovského Mikuláša a členka Armádneho športového klubu Dukla Banská Bystrica Petra Vlhová. Medzi tromi najlepšími je aj Američanka Mikaela Schiffrinová, ktorá sa túto sezónu vrátila do kolotoča týchto pretekania po smrti otca. Najviac na krk Vlhovej dýcha Talianka Marta Basinová.

 

Vlhová v prvom kole dosiahla čas 1:08:82. Basiinová zatiaľ stráca 49 stotín sekundy a Američanka Mikaela Schiffrinová stráca 65 stotín. Druhé kolo je na programe o 12:15. Vlhová sa pred podujatím vyjadrila, že na tejto trati sa jej zatiaľ veľmi nedarilo.

 

 

„Išlo sa mi dobre,“ povedala s tým, že je spokojná aj napriek miernemu zaváhaniu v závere svojej prvej jazdy. Aj tak bola po prvom kole v líderskej pozícii. A pred druhým kolom vo francúzskom stredisku bola blízko k tomu, aby získala štvrté víťazstvo v svetových pohároch za sebou.

 

„Takto som to chcela urobiť si dobrú pozíciu do druhého kola, lebo bude to ťažké,“ povedala pre priamy prenos na verejno-právnej RTVS s tým, že padla hmla a aj diváci priameho prenosu mohli vidieť, že podmienky sú náročné. V druhom kole bude útočiť na víťazstvo a keďže je priebežnou líderkou po prvom kole, pôjde ako posledná.

 

Vo francúzskom stredisku aktuálne sneží a situácia pre pretekárky sa sťažuje aj pre povrch.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies