Peter Šufliarsky pozná dôvod, prečo ho napokon nezavraždili

NETKY.SK • 3 Máj 2022, 15:58 • 2 min
Peter Šufliarsky pozná dôvod, prečo ho napokon nezavraždili

PEZINOK - Bývalý námestník generálneho prokurátora SR Peter Šufliarsky na utorkovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vyhlásil, že jeho vražda nebola dokonaná len zhodou náhod. Súd prejednáva prípravu vrážd prokurátorov spolu s kauzou vraždy novinára Jána Kuciaka.

slovakia

left justify in out

Príprava vraždy mala podľa Šufliarskeho vyústiť do jeho likvidácie v septembri 2018. „V tom čase som sa nachádzal s rodinou na dovolenke a nastala len zhoda náhod, že skutok nebol dokonaný,“ podotkol.

 

img

 

Má vedomosť, že ho v lete 2018 opakovane monitorovali a sledovali. „Dokonca som bol monitorovaný aj počas jazdy z miesta trvalého pobytu na Generálnu prokuratúru SR a na miesto, kde chodím športovať,“ povedal.

 

Prečítajte si tiež: Zmena v kauze poľovníckej chaty!

 

Priblížil, že síce nedozoroval žiadnu z káuz obžalovaného Mariana Kočnera, ale ako námestník generálneho prokurátora SR dal preveriť viacero vecí, kde podnikateľ figuroval. „V súvislosti s výkonom svojej funkcie som bol opakovane lustrovaný od policajtov či od orgánov verejnej správy,“ podotkol s tým, že mu viackrát hrozilo nebezpečenstvo ohrozenia zdravia.

 

img

 

S Marianom Kočnerom sa zoznámil približne v roku 2008 na oslave narodenín vtedajšieho generálneho prokurátora SR Dobroslava Trnku. Komunikovali spolu aj prostredníctvom textových správ. Už skôr Šufliarsky zdôraznil, že SMS komunikáciu s Kočnerom považuje za svoju profesionálnu chybu. Tvrdil, že sa komunikácia netýkala žiadnej trestnej veci.

 

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb. 

 

img

 

Okrem Tomáša Szabóa, ktorý priznal vinu, sú to aj Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kováčik a Darko Dragič. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Zsuzsová.

 

K téme: Pokračuje proces v kauze vraždy J. Kuciaka a jeho snúbenice
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies