Peter Kmec prvýkrát predsedal Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie. Čo bolo hlavnou témou rokovania?

NETKY.SK • 14 Marec 2024, 18:00 • 2 min
Peter Kmec prvýkrát predsedal Rade vlády SR pre vedu, techniku a inovácie. Čo bolo hlavnou témou rokovania?

Vo štvrtok 14. marca sa uskutočnilo 28. zasadnutie Rady vlády SR pre vedu, techniku a inovácie (RVVTI), ktorému prvýkrát predsedal podpredseda vlády SR Peter Kmec. Hlavnou témou rokovania bol Predbežný plán financovania podpory výskumu, vývoja a inovácií ako aj Kódex vedeckej integrity a etiky na Slovensku.

slovakia

left justify in out

Hlavným bodom rokovania bolo schvaľovanie Predbežného plánu financovania podpory výskumu, vývoja a inovácií na roky 2024 až 2026, ktorý na rok 2024 ráta s grantovými zdrojmi na výskum a inovácie vo výške viac ako 1 mld. EUR. „Našim spoločným cieľom je pripraviť ambiciózny a zároveň realistický plán, ktorý zabezpečí predvídateľné plánovanie výziev, grantových schém a projektov, ktoré budú synergicky podporovať výskum, vývoj a inovácie  v SR. Predbežný plán financovania vnímajme ako súčasť skladačky predvídateľného a stabilného prostredia a nástroj strategického plánovania,“ uviedol podpredseda vlády SR Peter Kmec, ktorý predsedá RVVTI.

Rada sa taktiež venovala pripravovanému Kódexu vedeckej integrity a etiky na Slovensku, ktorý bude predmetom schvaľovania Rady a vlády SR. Jeho cieľom je zvyšovať povedomie a zabezpečiť dodržiavanie etických požiadaviek na výskum a vývoj, ako aj k predchádzať neetickému a nečestnému konaniu v oblasti VaV. Tento kódex bude záväzný pre všetkých odborných vedeckých a akademických pracovníkov v oblasti vedy a výskumu, ako aj pre všetky štátne alebo súkromné organizácie vstupujúce do spolupráce v tejto oblasti.

Okrem schválenia Plánu zasadnutí RVVTI na rok 2024, boli členovia informovaní o stave implementácie Národnej stratégie výskumu, vývoja a inovácií.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Úrad vlády SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies