Peniaze z lepšieho výberu daní by mala vláda použiť na pomoc občanom, vyzval vládu Peter Pellegrini

NETKY.SK • 11 Apríl 2022, 14:32 • 2 min
Peniaze z lepšieho výberu daní by mala vláda použiť na pomoc občanom, vyzval vládu Peter Pellegrini

BRATISLAVA – Zlepšený výber dane z pridanej hodnoty (DPH) a zníženie daňovej medzery prinieslo vlani štátu oproti očakávaniam navyše 360 miliónov eur.

slovakia

left justify in out

Bývalý premiér a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini vyzval vládu, aby tieto peniaze využila na pomoc občanom zasiahnutých extrémnym zdražovaním. V pondelok o tom informovala tlačová hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. O zlepšenom výbere daní v piatok (8. 4) informoval minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

 

„Premiér a minister financií sa jedných dychom chvália, že štát vybral o 360 miliónov eur viac. Druhým dychom nariekajú, že nemajú odkiaľ zobrať ani len 130 miliónov na aspoň tú najmenšiu pomoc ľuďom pri drastickom zdražovaní. Preto ich po ikstý raz vyzývam: Pomôžte konečne ľuďom a vráťte im peniaze, ktoré si od nich štát vyberá spolu s vyššími cenami,“ uviedol Pellegrini. Expremiér zdôraznil, že súčasná vládna koalícia výrazne zvýšila dlh Slovenska. „Za dva roky ste nás zadlžili o 15 miliárd eur,“ povedal Pellegrini.

 

img

 

Napriek tomu podľa neho vláda nedokázala na rozdiel od okolitých krajín prijať žiadne efektívne opatrenia na ochranu ľudí pred rastom cien, ktorý pri niektorých potravinách dosahuje už desiatky percent. Za neprijateľné považuje Hlas-SD niekoľkomesačné spory vo vládnej koalícii o formu pomoci. Pellegrini vyzval predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) aj ministra financií, aby skončili s koaličnými hádkami a osobne sa presvedčili, ako ťažko sa žije občanom Slovenska.

 

Možno vás zaujme: Prieskum ukázal, že voľby by v apríli vyhrala strana Hlas-SD na čele s Petrom Pellegrinimtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies