Pendleri si vydobili svoje! Od piatka polícia spriechodní aj menšie hraničné priechody

NETKY.SK • 8 Júl 2021, 14:55 • 2 min
Pendleri si vydobili svoje! Od piatka polícia spriechodní aj menšie hraničné priechody

BRATISLAVA – Od piatka (9. júla) opätovne otvoria všetky hraničné priechody tretej kategórie, takže všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené.

slovakia

left justify in out

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Dodala, že policajný zbor s pomocou Ozbrojených síl SR a s príslušníkmi Finančnej správy SR bude tiež naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie SR

 

„Na všetkých väčších cestných priechodoch prvej a druhej kategórie budú vykonávané trvalé kontroly, na menších priechodoch tretej kategórie sa bude vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb,“ tvrdí Bárdyová.

 

img

Od piatku vstupuje do platnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorá mení povinnosti osôb pri vstupe na územie Slovenskej republiky.

 

 

„Zároveň ukladá povinnosť registrácie na webe e-hranica všetkým vstupujúcim osobám s výnimkou pre tranzitujúce osoby,“ spresňuje hovorkyňa policajného prezídia.

Policajti prosia všetkých, ktorí cez hranice prechádzajú, aby si z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení.

 

Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.
 

Mohlo by vás zaujímať: Mikulec: Dočasne zatvorené hraničné priechody sa postupne opäť otvoriatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies