Pellegrini hovorí o zlyhaní pandemickej situácie, sklamaním je aj postoj k referendu

NETKY.SK • 31 December 2021, 09:06 • 2 min
Pellegrini hovorí o zlyhaní pandemickej situácie, sklamaním je aj postoj k referendu

BRATISLAVA – Vláda v tomto roku zlyhala pri druhej i tretej vlne pandémie. Sklamaním bol aj postoj koalície k umožneniu referenda, ktoré žiadali občania. Pre TASR to uviedol líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD a expremiér Peter Pellegrini. Pozitívne vníma príspevok 100 eur pre deti, ako aj spustenie zálohovania.

slovakia

left justify in out

Pellegrini hovorí o dvoch najväčších zlyhaniach vlády. „Prvým je výkon, ktorý predstavili v druhej a, žiaľ, aj tretej vlne. Bolo to fatálne zlyhanie vlády a Slovensko bolo vďaka tomu určitý čas najhoršie na svete,“ uviedol. Vládu kritizuje aj za to, že neurobila nič, aby umožnila ľuďom vyjadriť svoj názor v referende o predčasných parlamentných voľbách „tak, ako sa to v demokratickej krajine patrí“. Vláda podľa Pellegriniho naťahuje čas a vysiela signály, že nemieni s tým nič robiť ani do budúcna. Je to podľa neho odkaz ľuďom, že vo voľbách ich potrebujú, a potom ich moc končí.

 

img

 

„Ak by som niečo ocenil, tak možno to, že vláda našla aspoň 100 eur pre deti - septembrový jednorazový rodinný prídavok. Aj keď si myslím, že je to málo,“ skonštatoval. Oceňuje tiež zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. „To sú z hľadiska životného prostredia pozitívne veci,“ dodal.

 

Opozičné strany spolu s odborármi iniciovali petíciu za referendum o predčasných voľbách. Podporilo ju viac ako 585 000 ľudí. Prezidentka Zuzana Čaputová sa v prípade petície obrátila na Ústavný súd SR, ktorý v júli rozhodol, že navrhovaná referendová otázka o skrátení volebného obdobia NR SR je protiústavná. Čaputová reagovala, že by vyhlásila referendum o predčasných voľbách, ak by parlament rozhodol o zmene Ústavy SR a následne prijal uznesenie, ktorým by požiadal o jeho konanie.

 

Možno vás zaujme: Spor ministerskej stoličky môže vyústiť k zmene predsedu vládytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies