Peking pre smog opäť vyhlásil najvyšší stupeň pohotovosti

NETKY.SK • 18 December 2015, 08:22 • 2 min
Peking pre smog opäť vyhlásil najvyšší stupeň pohotovosti

PEKING - Úrady v čínskom hlavnom meste Peking vyhlásili dnes v súvislosti so znečistením ovzdušia už po druhýkrát v priebehu desiatich dní najvyšší - tzv. červený - stupeň pohotovosti. Informoval o tom spravodajský server BBC.

slovakia

left justify in out

Pekinská meteorologická služba uviedla, že čínsku metropolu bude hustý smog sužovať od soboty do utorka. Národné meteorologické centrum (CMA) zároveň vyhlásilo, že znečistenie sa dotkne aj širokej oblasti od mesta Si-an v strednej časti Číny až po mesto Charbin na severovýchode krajiny.

 

Obmedzenia budú na základe vydanej výstrahy platiť pre továrne, autá i stavebné práce. Školy budú rovnako ako pri poslednej takejto výstrahe zatvorené.

 

Meteorologické úrady uviedli, že smog je pravdepodobne horší než pri poslednej najvyššej výstrahe a index kvality ovzdušia (AQI) by teraz mohol prekročiť aj hodnotu 500, pričom predtým dosahoval len hodnoty do 300. V prípade, že sa tak stane, úrady obyvateľom odporúčajú, aby sa zdržovali doma a na ulice nevychádzali.

 

Index AQI monitoruje veľvyslanectvo USA v Pekingu a vyjadruje koncentráciu pevných častíc menších ako 2,5 mikrometra (PM 2,5). Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) považuje za bezpečnú hranicu po hodnotu 25.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies