Pápež vyjadril sústrasť rodinám obetí havárie lietadla v Etiópii

NETKY.SK • 11 Marec 2019, 22:28 • 2 min
Pápež vyjadril sústrasť rodinám obetí havárie lietadla v Etiópii

ADDIS ABEBA - Pápež František vyjadril v pondelok sústrasť rodinám, ktorých príbuzní zahynuli pri nedeľnej havárii lietadla v Etiópii. O život prišlo všetkých 157 ľudí na palube vrátane štyroch občanov Slovenska.

slovakia

left justify in out

Vatikánsky štátny tajomník kardinál Pietro Parolin uviedol vo vyhlásení, že pápeža zarmútila správa o havárii a "modlí sa za zosnulých z rôznych krajín a porúča ich duše do milosti všemocného Boha".

 

Vo vyhlásení sa ďalej uvádzalo: "Pápež František vyjadruje úprimnú sústrasť ich rodinám a dovoláva sa Božieho požehnania v podobe útechy a sily pre všetkých, ktorí žialia nad touto tragickou stratou."

 

Ťažké chvíle prežívajú aj členovia združenia pilotov etiópskych leteckých spoločností. Podľa tlačovej agentúry AP piloti plakali za kolegami, ktorí zahynuli pri páde lietadla pri metropole Addis Abeba.

 

Pred zaplnenou miestnosťou pre pilotov boli na stoličkách umiestnené fotografie siedmich členov posádky havarovaného boeingu.

 

 

Jeden pilot uviedol, že s hlavným pilotom tragického letu, kapitánom Yaredom Getachewom, plánoval sledovať futbalový zápas medzi Manchesterom a Arsenalom.

 

Práve Getachew vyslal krátko po štarte v etiópskej Addis Abebe núdzový signál a dostal povolenie na návrat. Všetky kontakty s ním sa však krátko nato prerušili.

 

Lietadlo Etiópskych aerolínií havarovalo krátko po štarte do Nairobi: Anton Hrnko prišiel o manželku a dve deti!

 

Život mu zachránili dve minúty: Muž nestihol etiópske lietadlo

 

Po zrútení lietadla Boeing 737 Max 8 sa uvažuje o úplnom zákaze jeho lietania

 

Ďalší pilot povedal, že letel spolu s Yaredom niekoľkokrát a dokonca spolu bývali, kým sa stali kapitánmi. Nemenovaný predstaviteľ leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines, ktorej havarovaný stroj patril, rozprával tlačovej agentúre AP o jednej nájdenej čiernej skrinke a vyhlásil, že je čiastočne poškodená. "Uvidíme, čo sa nám z nej podarí dostať," doplnil.

 

Tlačová agentúra AFP však napísala, že vyšetrovatelia našli na mieste dopadu stroja dve čierne skrinky - záznamníky letových údajov a hlasov z kokpitu, ktoré by mohli pomôcť zistiť príčinu tragédie.



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies