Pápež pokrstil v Sixtínskej kaplnke 32 detí

NETKY.SK • 12 Január 2014, 14:22 • 3 min
Pápež pokrstil v Sixtínskej kaplnke 32 detí

VATIKÁN - Plač bábätiek ozýval sa dnes Sixtínskou kaplnkou, keď pápež František v rámci vatikánskeho obradu krstil 32 dojčiat.

slovakia

left justify in out

Deti, spočívajúce v náručí svojich matiek, František formálne privítal v radoch katolíckej cirkvi pokropením ich hláv vodou z misy tvaru lastúry, opisuje agentúra AP. 

Matky, oblečené v šatách zo saténu, hodvábu či inej jemnej látky, stáli pod stropom s Michelangelovými freskami s rozžiarenými tvárami, keď pápež prednášal rad za radom mená všetkých detí.

V tej istej kaplnke bol František v marci zvolený za doposiaľ prvého pápeža pôvodom z Latinskej Ameriky. Je zároveň prvým pápežom, ktorý si vybral meno František.

Medzi dnes pokrstenými deťmi boli dvaja Františkovia, avšak, ako sa zamýšľa AP, nevedno, či inšpiráciou pre výber ich mena bol práve súčasný pápež, ktorý svojou veselou mysľou a srdečnosťou začal do Vatikánu priťahovať celé davy ľudí.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies