Pápež František odsúdil chemický útok v Sýrii ako neprijateľný masaker

NETKY.SK • 5 Apríl 2017, 13:14 • 2 min
Pápež František odsúdil chemický útok v Sýrii ako neprijateľný masaker

BEJRÚT - Pápež František dnes "ostro odsúdil" údajný chemický útok v severnej Sýrii, ktorý si v utorok vyžiadal najmenej 72 obetí. Podľa pápeža išlo o "neprijateľný masaker".

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Hlava katolíckej cirkvi sa k útoku v provincii Idlib vyjadrila počas pravidelnej generálnej audiencie, ktorá sa vo Vatikáne koná každú stredu.

František podľa vlastných slov sleduje najnovšie udalosti v Sýrii so zdesením a vyzval všetky zúčastnené strany na ukončenie už vyše šesť rokov trvajúceho konfliktu.

"(Apelujem) na svedomie tých, ktorí nesú politickú zodpovednosť - v lokálnom i medzinárodnom meradle - aby zastavili túto tragédiu a priniesli úľavu drahým obyvateľom (Sýrie)," povedal pápež počas audiencie.

Ocenil tiež úsilie všetkých tých, čo sa napriek hroziacim nebezpečenstvám pokúšajú zmierniť utrpenie Sýrčanov aspoň dodávkami humanitárnej pomoci.

Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii nálety na povstalecké pozície v meste Chán Šajchún v provincii Idlib pravdepodobne uskutočnili ruské alebo sýrske vojenské lietadlá.

Rusko tvrdí, že jedovaté chemické látky unikli z povstaleckého muničného skladu a továrne, ktoré boli zasiahnuté počas útokov sýrskeho vládneho letectva.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies