Pápež daroval 500-tisíc dolárov na pomoc migrantom v Mexiku

NETKY.SK • 28 Apríl 2019, 12:55 • 2 min
Pápež daroval 500-tisíc dolárov na pomoc migrantom v Mexiku

VATIKÁN - Pápež František daroval 500-tisíc dolárov (v prepočte takmer 450-tisíc eur) na pomoc migrantom, ktorí uviazli v Mexiku na svojej ceste k hranici Spojených štátov.

slovakia

left justify in out

Peniaze pochádzajú z vatikánskeho fondu Halier svätého Petra, ktorý tvoria finančné dary z celého sveta. Fond v stanovisku uvádza, že za rozhodnutím stojí to, že s poklesom medializácie tejto krízy sa znížilo aj poskytovanie pomoci migrantom zo strany vlády a súkromných osôb. "V tomto kontexte Pápež František daroval 500-tisíc amerických dolárov na pomoc migrantom v Mexiku. Táto suma bude rozdelená medzi 27 projektov v 16 diecézach a mexické náboženské kongregácie, ktoré požiadali o pomoc, aby mohli naďalej poskytovať ubytovanie, jedlo a základné potreby pre našich bratov a sestry," oznámil.

"V roku 2018 do Mexika vstúpilo šesť karávan, celkovo 75-tisíc ľudí. Bol tiež oznámený príchod ďalších skupín," tvrdí tiež vo vyhlásení fond. Ako ďalej uvádza, títo ľudia, ktorí nemôžu vstúpiť do USA, uviazli v Mexiku bez domova a živobytia. "Katolícka cirkev hostí tisícky z nich v hoteloch v rámci diecéz alebo náboženských kongregácií, poskytuje im základné potreby od ubytovania až po oblečenie," vysvetľuje fond. Mnohí migranti tvrdia, že zo svojich vlastí utekajú pred násilím, perzekúciou a chudobou.

Ako pripomína spravodajský portál BBC, pápež v minulosti skritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý chce na južnej hranici USA postaviť múr a odradiť tak migrantov. František tak nepriamo spravil napríklad v marci, keď odsúdil politických lídrov, ktorí chcú postaviť bariéry, aby zabránili príchodu migrantov. "Stavitelia múrov, či už z ostnatého drôtu alebo tehál, skončia ako väzni medzi múrmi, ktoré stavajú," vyjadril sa vtedy pápež.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies