Španielsko zakáže fajčenie v baroch a reštauráciách

NETKY.SK • 21 Október 2010, 7:3 • 2 min
Španielsko zakáže fajčenie v baroch a reštauráciách

Španielsko zakáže fajčenie v baroch a reštauráciách

slovakia

left justify in out

img

Španielsky parlament dnes jednomyseľne schválil nový protifajčiarsky zákon, ktorý zakáže fajčenie vo všetkých baroch a reštauráciách.
      Zákaz fajčenia bude platiť na všetkých verejných miestach s výnimkou väzníc a psychiatrických zariadení, kde budú zriadené fajčiarske miestnosti. Výnimka nebude povolená ani pre bary s oddelenými miestnosťami pre fajčiarov a nefajčiarov. Zákon sa týka aj verejných priestranstiev, ako sú ihriská a školské dvory.
      Zákon by mal vstúpiť do platnosti 2. januára 2011, pretože ho ešte musí schváliť Senát. Zákaz fajčenia platil doposiaľ len na pracoviskách, na staniciach a vo vlakoch. Majitelia barov sa mohli rozhodnúť, či ich bar bude fajčiarsky alebo nefajčiarsky. Z dovedna viac ako 350.000 barov sa doposiaľ len 11 percent vyhlásilo za nefajčiarske.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona