P. HRUŠOVSKÝ: Trest za zablokovanie vyššej dane z piva sa nedotkne MZ a MV

NETKY.SK • 3 December 2010, 08:29 • 2 min
P. HRUŠOVSKÝ: Trest za zablokovanie vyššej dane z piva sa nedotkne MZ a MV

P. HRUŠOVSKÝ: Trest za zablokovanie vyššej dane z piva sa nedotkne MZ a MV

slovakia

left justify in out

Trest za zablokovanie zvýšenej spotrebnej dane z piva by sa podľa KDH nemal dotknúť rezortov zdravotníctva a vnútra. "Budeme sa snažiť hľadať také riešenie, ktoré najmenej poškodí záujmy občanov. Teda nerozmýšľame, že by to malo ísť z týchto ministerstiev," uviedol dnes pre novinárov predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.
      Práve štyria poslanci KDH v stredu (1.12.) nepodporili vyše 20-% zvýšenie dane z piva. Chýbajúce príjmy štátneho rozpočtu spôsobené týmto krokom má preto hnutie nahradiť zo svojich vlastných kapitol.
      Podľa Hrušovského šéf rezortu dopravy Ján Figeľ (KHD) už začal rokovať a hľadať možnosti, akým spôsob sa tento výpadok štátnych príjmov dá nahradiť. "Konkrétne rozhodnutie ešte nepoznám, ale určite ho urobíme do termínu, kedy budeme hlasovať o štátnom rozpočte. Naozaj sa snažíme, aby sme napravili omyl zo stredy," zdôraznil.
      Na prijatie vládneho návrhu, ktorý mal priniesť do štátnej pokladnice milióny eur, chýbal pri stredajšom hlasovaní na pôde parlamentu jediný hlas. Hlasovania sa zdržali poslanci Andrej Ďurkovský, Anton Marcinčin, Peter Muránsky a Marián Kvasnička (všetci KDH).
      Na situáciu reagovala predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) okamžitým zvolaním Koaličnej rady. Z nej vyplynulo, že stratu príjmov v objeme viac ako 8 miliónov eur nahradia rezorty, za ktoré je zodpovedné KDH.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies