Oznámili mená finalistov v ankete Atlét roka 2017

NETKY.SK • 6 November 2017, 12:50 • 2 min
Oznámili mená finalistov v ankete Atlét roka 2017

MONTE CARLO - Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) zverejnila finalistov, z ktorých vzídu víťazi ankety Svetový atlét roka 2017. U mužov sa do elitnej trojky dostali katarský výškar Mutaz Baršim, britský vytrvalec Mo Farah a juhoafrický šprintér Wayde van Niekerk. Všetci traja triumfovali na augustových majstrovstvách sveta v Londýne.

slovakia

left justify in out

Aj trojica nominovaných žien sa môže pýšiť zlatom z londýnskeho šampionátu - o prestížne ocenenie sa budú uchádzať etiópska vytrvalkyňa Almaz Ayanová, žrdkárka Ekaterini Stefanídiová z Grécka a belgická sedembojárka Nafissatou Thiamová. Víťazov slávnostne vyhlásia v Monte Carle v piatok 24. novembra na tradičnej gala slávnosti.

Medzi mužmi sa v širšom výbere kandidátov ocitli okrem finálovej trojice ešte Pawel Fajdek, Sam Kendricks, Elijah Manangoi, Luvo Manyonga, Omar McLeod, Christian Taylor a Johannes Vetter, u žien boli kandidátky Anita Wlodarczyková, Maria Lasickiené, Hellen Obiriová, Sally Pearsonová, Sandra Perkovičová, Brittney Reesová a Caster Semenyová.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies