Ostapčuková prvou šampiónkou Diamantovej ligy

NETKY.SK • 19 August 2010, 08:07 • 2 min
Ostapčuková prvou šampiónkou Diamantovej ligy

Ostapčuková prvou šampiónkou Diamantovej ligy

slovakia

left justify in out

Bieloruská guliarka Nadežda Ostapčuková sa v stredu stala prvou celkovou víťazkou premiérového vydania atletickej Diamantovej ligy. Na záverečnom mítingu najprestížnejšieho seriálu sezóny Weltklasse vo švajčiarskom Zürichu zvíťazila pokusom dlhým 20,63 metra a zo siedmich podujatí až šesťkrát triumfovala.
      Na špeciálne vytvorenom guliarskom športovisku na železničnej stanici zdolala majsterka sveta z roku 2005 úradujúcu olympijskú i svetovú šampiónku Valerie Adamsovú-Viliovú z Nového Zélandu a zároveň získala prémiu 31.000 eur. Tretia skončila Američanka Jilian Camarenová.
      V súťaži mužov dominoval majster sveta Christian Cantwell z USA výkonom dlhým 21,78 metra pred krajanom Adamom Nelsonom a Poliakom Tomaszom Majewskim.
      Ostatné disciplíny Weltklasse bude vo štvrtok už hostiť štadión na Letzigrunde.

      Výsledky - guľa:
      Muži: 1. Christian Cantwell 21,87 m, 2. Adam Nelson (obaja USA) 21,29, 3. Tomasz Majewski (Poľ.) 21,28
      Ženy: 1. Nadežda Ostapčuková (Biel.) 20,63 m, 2. Valerie Adamsová-Viliová (N. Zél.) 20,02, 3. Jillian Camarenová (USA) 19,50

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies